Smyčka se utahuje. Okresů, ve kterých se budou žáci povinně testovat, rapidně přibývá

 Zprávy 
01. listopadu 2021 11:13 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Povinné testoování na koronavirus ve školách se příští týden rozšíří Shutterstock
Povinné testoování na koronavirus ve školách se příští týden rozšíří o 23 okresů, celkem se tak žáaci a studenti budouu učkovat už v 31 okesech. Dnes ráno o tom rozhodla vláda.

Hasiči kvůli novému rozhodnutí vlády rozvezou do škol během tohoto týdne 575 tisíc antigenních testů.

Hranici pro povinné testování určila ministerstva na více než 300 nových případů nákazy covidem na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní v okrese. Takových bylo v sobotu 31 z celkem 77 českých okresů.

Neočkované žáky v osmi regionech s nejhorší epidemickou situací čeká první testování na covid-19 v pondělí. Mělo by se týkat asi 165 tisíc žáků. Pokud se děti odmítnou testovat a nebudou mít ani doklad o prodělání nemoci v posledním půl roce, budou muset při výuce nosit roušku.

Testování neočkovaných žáků se v pondělí uskuteční v okresech České Budějovice, Ostrava-město, Prostějov, Prachatice, Brno-venkov, Přerov, Opava a Karviná. Tyto okresy překročily týdenní hranici 300 nově infikovaných na 100 tisíc obyvatel k neděli 17. října.

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová v neděli uvedla, že další vlna testování ve školách 8. a 15. listopadu by se měla rozšířit o více než 20 okresů. Má mezi nimi být například i Praha, Brno a Plzeň.

Žáci, kteří test odmítnou, nebudou moct ve škole cvičit, zpívat budou moci s dvoumetrovým rozestupem a v jídelně budou muset sedět 1,5 metru od ostatních. Výjimku mají děti s psychickou poruchou nebo vážným zdravotním problémem. Testovat se nemusejí žáci, kteří jsou očkovaní, v posledním půl roce prodělali covid nebo mají doklad o negativním testu z jiného odběrového místa. Stejná pravidla platí pro zaměstnance škol.

Ministerstvo školství má rezervu asi tří milionů antigenních testů na covid-19. V základních a středních školách v celé ČR je zhruba 1,4 milionu žáků.

Zdrj: ČTK, CNN Prima News.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České osobnosti ovládly ledovec. Letošní sezonu zahájil i herec Jan Čenský

Styl

Skutečně káva, zelený čaj a chilli zrychlují metabolismus, nebo je to jen mýtus?

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu