Do Česka by příští týden mohl dorazit první sníh. Listopad bude podle meteorologů hodně deštivý

 Zprávy 
02. listopadu 2021 09:31 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Na českých horách začne sněžit Pixabay
Listopad bude podle meteorologů hodně deštivý. Na horách by mohlo už koncem tohoto týdne začít sněžit.

Zatímco na horách už může spadnout první sníh, v nižších polohách si na sněhové vločky ještě počkáme. Až do konce listopadu by zde totiž mělo spíš pršet. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle ní bude následující měsíc průměrný. Nejvíce deštivo má být tento týden v úterý a ve čtvrtek. Meteorologové očekávají, že spadne okolo 20 milimetrů srážek.

Denní maxima se budou pohybovat okolo deseti stupňů Celsia. V dalších třech listopadových týdnech se postupně ochladí, takže ke konci měsíce se nejvyšší odpolední teploty budou pohybovat v průměru kolem šesti stupňů Celsia.

 „Spíš to bude nějaké jasno až polojasno, místy mlhy. Ty můžou být i mrznoucí, protože v noci na sobotu by měly klesat teploty i pod bod mrazu. Nad nulou budou jen při nízké oblačnosti,“ upozornil pro Radiožurnál meteorolog Štefan Handžák.

Dlouhodobý teplotní průměr v období od 1. do 28. listopadu je v Česku 4,8 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1988, kdy průměr v těchto dnech činil 0,1 stupně. Naopak v roce 2014 dosáhl 7,5 stupně Celsia, což je dosud nejvíce, uvedla ČTK

Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.

Zdroj: irozhlas.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České osobnosti ovládly ledovec. Letošní sezonu zahájil i herec Jan Čenský

Styl

Skutečně káva, zelený čaj a chilli zrychlují metabolismus, nebo je to jen mýtus?

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu