Tragédie na soukromé klinice v Praze. Mladá žena si chtěla nechat zvětšit prsa, zemřela přímo na sále

 Zprávy 
04. listopadu 2021 07:16 / Naďa Stehlíková
  4
📷
1 fotografie v galerii
Mladá žena zemřela plastickým chirurgům přímo pod rukama Pixabay
Obrovská tragédie se stala na soukromé klinice v Praze, kde během běžné plastické operace prsou zemřela mladá žena (29). Případem se už zabývá policie.

Komplikace měly nastat kvůli anestezii. „Můžeme s politováním potvrdit, že na klinice Brandeis Clinic došlo k mimořádné události v podobě komplikace s anestezií, tedy v anesteziologické části operace,“ uvedla pro CNN Prima News ředitelka kliniky Lucie Kalinová.

Podrobnosti však uvést nechtěla, i z toho důvodu, že případ už má na stole kriminální policie. Ta teď zjišťuje, co přesně se na operačním sále stalo. Vyšetřovatelé čekají na znalecké posudky, které by jim měly pomoci objasnit příčinu úmrtí.

„Mohu potvrdit, že se pražští policisté zabývají případem úmrtí ženy při lékařském zákroku. V současné chvíli však nebudeme k věci poskytovat žádné bližší informace,“ uvedla  reportáži televize policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Příčinu smrti se pro CNN Prima News pokoušel odhadnout plastický chirurg Roman Kufa. „Může tam být nějaká vrozená srdeční vada. Může dojít k embolii. Že by udělal chybu přímo operatér u operace, je vyloučené,“ řekl. Mladá žena, která během operace zemřela, pracovala jako psychiatrička v dětské nemocnici v Lounech.

Její kolegyně tragická událost velmi zasáhla. „Když je vám 29 a váš život skončí po takové operaci, je to tragédie. Je málo lékařů, jako byla ona,“ zmínila pro televizi kolegyně oběti.

Podle specialisty na laserovou a estetickou medicínu Romana Šmuclera má každý chirurgický výkon svá rizika. „Proto je důležité, aby si toho pacienti byli vědomi a aby se všichni snažili o maximální bezpečnost,“ dodal.

Lékaři v tomto ohledu vyzdvihují důležitost předoperačních vyšetření, která by měla být vedena co možná nejdůkladněji. Jak to ale bylo v případě úmrtí na pražské klinice, ukáže právě až policejní vyšetřování.

Zdroj: CNN Prima News.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

České osobnosti ovládly ledovec. Letošní sezonu zahájil i herec Jan Čenský

Styl

Móda letošních sjezdovek je překvapivě pestrá. Od bílé klasiky až po retro z osmdesátek

Dům a zahrada

Vyrobte si doma vlastní vonný vosk. Vůně pomeranče, hřebíčku či skořice vykouzlí tu pravou sváteční...

Zavřít reklamu