Adam Vojtěch míří do diplomacie. Politici žertují o jeho případném nástupci

 Zprávy 
07. října 2021 15:04 / Marie Popelková
  11
📷
1 fotografie v galerii
Adam Vojtěch míří do diplomacie Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zřejmě od 1. listopadu přejde na resort zahraničí jako velvyslanec ve Finsku. Reakce politiků na tuto horkou zprávu nenechala dlouho čekat. S ironií v hlase se ptají, kdo bude jeho nástupce. Kandidátů je prý dost.

Babiš prohlásil, že pokud bude po volbách hnutí ANO opět ve vládě, chce o resort zdravotnictví opět usilovat. Na Vojtěcha pěje samou chválu. „Je to nejlepší ministr a slušný kluk, který udělal plno věcí,“ uvedl Babiš. Je pravdou, že pětatřicetiletý Vojtěch je nejdéle sloužícím ministrem zdravotnictví samostatné České republiky, tedy od roku 1993.

Vojtěch ministerstvo řídil během první fáze pandemie covidu-19. Na funkci rezignoval loni v září s vysvětlením, že ho řízení úřadu v době první vlny koronaviru neúměrně zatížilo. Po odchodu z vlády byl zvolen členem představenstva Krajské zdravotní, která spravuje pět nemocnic v Ústeckém kraji. Koncem letošního května se do čela ministerstva vrátil. Premiér při této příležitosti řekl, že doufá v to, že Vojtěch bude resort řídit do demise vlády po říjnových volbách.

Politici z koaličních stran si neodpustili ironické poznámky. "Tak Adam Vojtěch zřejmě odchází na velvyslanectví do Finska. Jen mi teď teda řekněte, kdo je teď na řadě na to ministerstvo. Prymula, Blatný nebo Arenberger? Už se v tom začínám ztrácet," napsal například na Twitteru Miroslav Hlaváč (TOP 09).

"Já myslím, že se v diplomacii Adam Vojtěch už naplno osvědčil. Diplomacii rektálního alpinismu zvládl. Obstál i v náročné zkoušce řeknete jméno a nebojí se nebýt slušný. Všechny základní předpoklady, aby prošel vládní nominací a podpisem prezidenta tak splňuje," napsal na Twitteru předseda lidovců Marian Jurečka.

Poznámku si neodpustila ani poslankyně ODS Jana Černochová. "Adam Vojtěch velvyslancem ve Finsku? Kam se podělo heslo ANO: ,Zrušme trafiky!?´ Tam, kam dodržování kariérního řádu diplomatů. Mezi plané sliby a výsměch voličům," uvedla na Twitteru Jana Černochová.

Odchod Vojtěcha do diplomatických služeb musí ještě posvětit prezident Miloš Zeman. Nepředpokládá se však, že by měl nějaké výhrady.

Zdroj: ČT24.

Víc už toho není

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Igor Chmela promluvil o tajemství slavné Partičky, Alzheimerově chorobě i práci pečovatele

Styl

Přesolené jídlo nemusí letět hned do koše. Chuť můžete spravit dalšími přísadami

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu