Národ touží po změně, ukázaly výsledky sněmovních voleb. ANO skončilo druhé

 Zprávy 
09. října 2021 20:58 / Marie Popelková
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
O volby byl letos velký zájem Depositphotos
Vítězem letošních voleb do Sněmovny se stala koalice SPOLU tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Získala důvěru 27,79 procenta lidí. V těsném závěsu skončilo hnutí ANO (27,12 procenta hlasů). Do Sněmovny se dostala také koalice tvořená Piráty a hnutím Sarostové a nezávislí (15,62 procenta hlasů) a také SPD (9,56 procenta hlasů).

Ve Sněmovně nebude chybět ani SPD. „Udrželi jsme pozice a jsme jedinou relevantní silou mezi vlasteneckými stranami," řekl novinářům lídr SPD Tomio Okamura.

Do Sněmovny se tentokrát nedostala ČSSD, podpořilo ji pouze 4,65 procenta voličů. Jan Hamáček už oznámil, že rezignuje na post předsedy strany. Kdysi nejsilnější vládní strana ztrácí už od posledních sněmovních voleb, ve kterých měla 15 mandátů, nyní nebude mít žádný a zůstane těsně pod pětiprocentní hranicí.

Pod pětiprocentní hranicí skončila také PŘÍSAHA, pro kterou hlasovalo 4,68 procenta voličů. S KSČM sympatizovalo 3,60 procenta voličů, Trikolora získala 2,76 procenta hlasů a Volný blok 1,33 procenta hlasů.

Prezident Miloš Zeman už prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vzkázal, že připravuje prohlášení k volbám, které zveřejní v neděli na webu a sociálních sítích. Zároveň začne řídit povolební vyjednávání a jako prvního přivítá na zámku v Lánech předsedu hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše, a to v nedělli v 11.00 hodin.

Zdroj: ČT24, CNN PrimaNews, volby.cz.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princ Harry a Meghan se chystají na Vánoce do Anglie za královnou. Její zdravotní stav je předmětem...

Styl

Esenciální oleje proti stárnutí pleti, které je vhodné s přibývajícím věkem používat

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu