Rusko zasadilo Američanům tvrdý úder! Jak sami přiznávají, na něco podobného nemají odpověď!

 Zahraniční 
05. října 2016 04:00 / Jitka Jahodová
  52   4
John Jerry si postěžoval i na Kongres! Shutterstock
Podle informací "New York Times" se šéf americké diplomacie John Kerry setkal 22. září na nizozemské misi při OSN se dvěma desítkami zástupců čtyř syrských opozičních skupin, které jsou aktivní v rebely kontrolovaných oblastech Sýrie. Ze setkání unikl zajímavý záznam, jehož autenticitu potvrdilo více účastníků setkání.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Mluvčí MZV USA John Kirby odmítl komentovat průběh tohoto setkání s tím, že šlo o soukromou konverzaci pana Kerryho, připustil však, že šlo o ojedinělou příležitost vyjasnit si vzájemné postoje a ujistit syrské partnery o odhodlání USA pomoci ukončit občanskou válku.

Zajímavé je, že syrští účastníci setkání zůstali po setkání zcela demoralizovaní a netajili frustraci z toho, co jim naznačil John Kerry. Z jeho slov totiž vyplynulo, že nemohou počítat s žádnou efektivní podporou ze strany Obamovy administrativy. Kerry údajně doslovně prohlásil: „Bojovali jste za nás, ale my nebudeme bojovat za vás." Nepřímo tak odpověděl na otázku která zazněla ze strany syrských účastníků setkání, kolik Syřanů ještě bude muset zahynout, než se dočkají nějaké seriózní pomoci od USA?

O zoufalství syrských účastníků setkání svědčí i jejich stanovisko, že nežádají přímou invazi americké armády v Sýrii, ale aspoň efektivnější pomoc. Kerry na to reagoval tím, že není jiné cesty než usilovat o politické řešení a zapojení opozice do přechodné vlády s následujícími volbami, v nichž by Syřané rozhodli, co vlastně chtějí.

Na jejich námitky vůči této perspektivě se jejich Kerry přímo zeptal, jestli si myslí, že někdo zvenku přijde a zbaví je Asada. Pokud je toto jejich představa, chtěl Kerry slyšet odpověď na otázku - kdo by to měl za ně udělat. Jeho otázka zůstala nezodpovězena.

John Kerry přiznal, že Rusové Američany v Sýrii vyšachovali svým "chytráctvím", na které Američané nenašli odpověď. Neskrýval přitom své vlastní zklamání a rozčarování či dokonce nesouhlas s linií Bílého domu, přičemž si postěžoval i na Kongres, který podle něj určitě nedá souhlas k americké vojenské invazi v Sýrii. USA totiž podle něj nemají žádný legitimní důvod na podobnou invazi, protože v Sýrii se již nacházejí ozbrojené síly Ruska na základě pozvání tamní vlády.

Co ovšem zapomněl Kerry dodat, je skutečnost, že to byli právě Američané, kteří rovněž bez jakéhokoliv legitimního důvodu dodali té syrské "umírněné" opozici zbraně, čímž značnou měrou k rozpoutání této občanské války přispěli.
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu