خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Prezident Zeman zabodoval! Z jeho slovenského kolegy se naopak vyklubal bruselský patolízal!

 Zprávy 
18. října 2016 04:30 / Jitka Jahodová
  16   9
Podle Miloše Zemana se státy V4 ukázaly politicky moudřejší, než byl zbytek EU! Česká televize
Slovenský prezident Andrej Kiska se pokusil rozbít protiimigrační alianci zemí Visegrádské čtyřky.
Nejnovější

Banky v září měly hypoteční žně. Na dlouho poslední

Na summitu prezidentů zemí V4 v polském Łańcuta kritizoval Kiska země V4 za to, že ještě nikdy neměly takovou špatnou pověst jako nyní. Její představitele pak obvinil, že se snaží zneužívat spojenectví V4 k vnitropolitickým cílům.

Slovenský prezident na summitu prohlásil, že Visegrád má v současnosti nejhorší obraz ve své historii. Představitelé ostatních zemí jeho kritiku odmítli. Nadhled si naopak zachoval český prezident Miloš Zeman, který zdůraznil, že společenství zemí V4 je moudřejší než zbytek Evropské unie. „V4 se ukázala jako politicky moudřejší, než byl zbytek EU, a to zejména při migrační krizi," prohlásil Zeman.

Kiska na setkání V4 vyzval všechny prezidenty, aby působili na politické špičky, aby nepoužívaly V4 jako štít pro své vnitropolitické záměry. Kiska také apeloval na změnu dosavadního působení Visegrádské čtyřky, která dnes představuje opozici vůči oficiální přistěhovalecké politice Evropské unie. Podle Kisky musí Visegrád do Bruselu vyslat signál, z něhož by vyplynulo, že všichni vidíme V4 v jediné společné a silné Evropě."

V jediné společné a silné Evropě bychom se jistě všichni rádi viděli. Na rozdíl od slovenského prezidenta však nevidíme, že by Evropa byla zejména v současné době nějak zvlášť silná. A jestli se Kiska domnívá, že sílu načerpá svou nesmyslnou, hloupou a sebevražednou migrační politikou, pak bude jenom dobře, když jej představitelé V4 nebudou poslouchat.

Lepší údajná špatná pověst, ostatně třeba Rakousko už má na migraci stejný názor jako sousední Maďarsko, než obrovské výdaje a vlna kriminality a sexuálních útoků, jakou zažívá například Německo nebo Švédsko! Nemyslíte?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Styl

Znáte bromelin? Překvapí vás, kde jej najdete a co umí

Dům a zahrada

Vypadá to u vás doma stále jako po výbuchu? Paní na úklid to vyřeší, ale na tohle si dejte pozor

Zavřít reklamu