خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Rozzuřený prezident! Dost bylo unie! My o ni nestojíme!

 Zahraniční 
10. listopadu 2016 04:00 / Jitka Jahodová
  324   11
Angela Merkelová vybrala spolu s bruselskými potentáty opravdu výjimečně spolehlivého partnera! Shutterstock
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v reakci na rostoucí kritiku své země ze strany Evropské unie vyzval Brusel, aby zastavil jednání o členství Turecka.
Nejnovější

Banky v září měly hypoteční žně. Na dlouho poslední

„Zastavte jednání, my do Unie jít nechceme!" zní stále hlasitěji z Turecka. Erdogan řekl, že Evropská unie se sice obává ohrožení dohody o zamezení toku migrantů do Evropy, ale zároveň zřejmě nehodlá přijmout Turecko do EU a neustále je kritizuje.

Země EU letos v únoru schválily tři miliardy eur jako pomoc pro Turecko, které mělo zlepšit životní podmínky uprchlíků na svém území. Ankara za to měla zajistit, aby méně uprchlíků migrovalo do Evropy. Dohoda, ve které jsou tyto podmínky zakotveny, platí od června tohoto roku.

Erdoganovo prohlášení se objevilo v době, kdy se Evropská unie chystá zveřejnit hodnotící zprávu o pokroku Turecka dosaženém na přístupových jednáních s EU. Očekává se, že tato zpráva bude vůči Turecku kritická kvůli zásahům vlády v Ankaře vůči médiím a kvůli zatčení skupiny prokurdských poslanců.

Erdogan kritizoval postoj EU, která chce opět hodnotit jednání Turecka. „Nezkoumejte je, jděte a přijměte své konečné rozhodnutí," vyzval Erdogan. V projevu na podnikatelském fóru v Istanbulu turecký prezident obvinil západní státy, že na svém území skrývají členy zakázané Strany kurdských pracujících (PKK), kterou vláda v Ankaře podezírá z rozpoutání současné vlny násilností v zemi.

Erdogan moc dobře ví, že EU se dostala špatnou politikou svých lídrů do situace, kdy Turecko potřebuje, jako štít před migranty. Turecký prezident se proto cítí silný v kramflecích a bez problémů pronáší podobné výroky. Je to jen další způsob, jak si říct o další a další peníze.

Angela Merkelová vybrala spolu s bruselskými potentáty opravdu výjimečně spolehlivého partnera!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Styl

Znáte bromelin? Překvapí vás, kde jej najdete a co umí

Dům a zahrada

Vypadá to u vás doma stále jako po výbuchu? Paní na úklid to vyřeší, ale na tohle si dejte pozor

Zavřít reklamu