Rozzuřený prezident! Dost bylo unie! My o ni nestojíme!

Angela Merkelová vybrala spolu s bruselskými potentáty opravdu výjimečně spolehlivého partnera!
 Zahraniční 
10. listopadu 2016 04:00 / Shutterstock
  324   11
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v reakci na rostoucí kritiku své země ze strany Evropské unie vyzval Brusel, aby zastavil jednání o členství Turecka.
Nejnovější

Kam se zachráněnými 450 migranty? Babiš i Hamáček mají jasno

„Zastavte jednání, my do Unie jít nechceme!" zní stále hlasitěji z Turecka. Erdogan řekl, že Evropská unie se sice obává ohrožení dohody o zamezení toku migrantů do Evropy, ale zároveň zřejmě nehodlá přijmout Turecko do EU a neustále je kritizuje.

Země EU letos v únoru schválily tři miliardy eur jako pomoc pro Turecko, které mělo zlepšit životní podmínky uprchlíků na svém území. Ankara za to měla zajistit, aby méně uprchlíků migrovalo do Evropy. Dohoda, ve které jsou tyto podmínky zakotveny, platí od června tohoto roku.

Erdoganovo prohlášení se objevilo v době, kdy se Evropská unie chystá zveřejnit hodnotící zprávu o pokroku Turecka dosaženém na přístupových jednáních s EU. Očekává se, že tato zpráva bude vůči Turecku kritická kvůli zásahům vlády v Ankaře vůči médiím a kvůli zatčení skupiny prokurdských poslanců.

Erdogan kritizoval postoj EU, která chce opět hodnotit jednání Turecka. „Nezkoumejte je, jděte a přijměte své konečné rozhodnutí," vyzval Erdogan. V projevu na podnikatelském fóru v Istanbulu turecký prezident obvinil západní státy, že na svém území skrývají členy zakázané Strany kurdských pracujících (PKK), kterou vláda v Ankaře podezírá z rozpoutání současné vlny násilností v zemi.

Erdogan moc dobře ví, že EU se dostala špatnou politikou svých lídrů do situace, kdy Turecko potřebuje, jako štít před migranty. Turecký prezident se proto cítí silný v kramflecích a bez problémů pronáší podobné výroky. Je to jen další způsob, jak si říct o další a další peníze.

Angela Merkelová vybrala spolu s bruselskými potentáty opravdu výjimečně spolehlivého partnera!

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Vrásky na čele zbytečně přidávají roky. Známe triky, jak se jich docela snadno zbavit

Dům a zahrada

Když vás omrzí zavařování, zkuste fermentaci ovoce

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou