خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Byly zveřejněny miliony tajných dokumentů! Toto sledovali agenti v Československu

 Zprávy 
21. ledna 2017 04:30 / Jitka Jahodová
  0   0
Na stránce CIA je mnoho odkazů i na bývalé Československo Shutterstock
Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) zveřejnila na internetu téměř 13 milionů stránek odtajněných dokumentů. V online knihovně je zároveň hodně materiálů o Československu.
Nejnovější

Merkelová chce Maďarsko připravit o jeho nejdůležitější právo

Podle CNN tyto dokumenty objasňují aktivity rozvědky během konfliktu v Koreji, Vietnamu a také během studené války. V archivech jsou i dokumenty, které se zabývají důkazy o spatření UFO a program CIA, který zkoumal možné využití různých parapsychologických postupů.

Záznamy pocházejí z období od vzniku CIA v roce 1947 až do 90. let. „Není to žádný výběr," zdůraznila mluvčí CIA Heather Horniaková. „Je tam celá historie, dobré i špatné," dodala.

Miliony zveřejněných stránek však byly upraveny. Podle Horniakové byly tyto zásahy pouze "lehké" a jejich smyslem byla ochrana zdrojů a metod, jejichž zveřejnění by mohlo ohrozit národní bezpečnost USA.

Na zveřejněných stránkách CIA je mnoho odkazů i na bývalé Československo. Například zpráva z roku 1947 informuje o stavu tankového arzenálu v zemi. V dokumentu z roku 1954 se zase píše o zprávách ze slovenského posádkového města Košice, které údajně naznačují, že československá armáda má, či by mohla získat do své výzbroje jaderné dělostřelecké granáty. Podle těchto zpráv byly hlášeny také tajné střelecké testy za přítomnosti sovětských expertů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Styl

Domácí úkoly aneb jak neotrávit sebe ani dítě

Dům a zahrada

Vypěstujte si vlastní sladidlo bez kalorií

Zavřít reklamu