Špatná situace v Dětské psychiatrické nemocnici v Lounech vyústila v rezignaci ředitele

 Zprávy 
05. října 2021 11:27 / Marie Popelková
  1
📷
1 fotografie v galerii
Personální situaci v DPN Louny má pomoci stabilizovat nové vedení DPN Louny
Ředitel Dětské psychiatrické nemocnice v Lounech dnes předal ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi svou rezignaci. Hlavním důvodem je snaha umožnit nové řešení složité personální situace v této instituci.

„Pavel Kráčmer, ředitel Dětské psychiatrické nemocnice Louny, řídil nemocnici 6 let a odvedl zde práci, za kterou bych mu chtěl poděkovat. Nyní je však třeba zapracovat na dalším kvalitativním posunu, a především dotažení akreditace pro specializační vzdělávání lékařů v oblasti dětské a dorostové psychiatrie. Pan ředitel mě seznámil se svým pohledem na věc a požádal mě o uvolnění z funkce. Já jeho rozhodnutí respektuji. Je však evidentní, že nové vedení bude muset urychleně začít pracovat na personální stabilizaci nemocnice,“ uvedl po jednání ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Redakce Instory.cz odstupujícího ředitele telefonicky kontaktovala, k situaci se ale nechtěl nijak blíže vyjadřovat. "Nebudu to nijak komentovat. Nechci nic říkat ani k důvodům své rezignace, ani k personální situaci v nemocnici,"  řekl Pavel Kráčmer.

Nemocnici nyní dočasně povede ředitel Psychiatrické nemocnice Beřkovice Jiří Tomeček. „Jsem opravdu rád, že ředitel Psychiatrické nemocnice Beřkovice Jiří Tomeček souhlasil s tím, že dokud nebude jmenován nový ředitel DPN Louny, tak bude dočasně řídit nemocnici on. V současné situaci jde jednoznačně o nejlepší možné řešení,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ministerstvo zdravotnictví má stejně jako Ústecký kraj zájem na zachování kvalitní péče o dětské pacienty a bude s krajem spolupracovat na zlepšení a zachování péče. V současné době připravuje ministerstvo i po konzultacích s odbory nové výběrové řízení na ředitele DPN Louny, jehož hlavním úkolem bude stabilizovat situaci a urychleně začít pracovat na získání akreditace pro specializační vzdělávání.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Igor Chmela promluvil o tajemství slavné Partičky, Alzheimerově chorobě i práci pečovatele

Styl

Přesolené jídlo nemusí letět hned do koše. Chuť můžete spravit dalšími přísadami

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu