خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Televize se pustila do války s prezidentem

 Zahraniční 
29. ledna 2017 05:00 / Jitka Jahodová
  3   6
Trump chová k americkým médiím stejnou náklonnost jako Miloš Zeman k těm našim Shutterstock
Americký prezident Donald Trump se týden po svém nástupu do funkce opřel do médií. Podle Trumpa se chovají jako opoziční strana.
Nejnovější

Banky v září měly hypoteční žně. Na dlouho poslední

V programu televize CBN News řekl, že velká část médií podvádí a lže. To z nich prý dělá částečně opoziční stranu.

Není prvním americkým prezidentem, který vyjádřil médiím otevřené nepřátelství. Richard Nixon nazýval média nepřítelem a prezident Lyndon Johnson si stěžoval, že pokud by jednou přešel suchou nohou přes řeku Potomac, vyšla by druhý den zpráva s titulkem "Prezident neumí plavat."

Podle historiků je Trumpova válka s médii pouze týden po jeho nástupu do funkce ojedinělá, neboť mnozí předchozí prezidenti se alespoň snažili vyvolat zdání, že jsou vůči médiím vstřícní. Historik a ředitel prezidentské knihovny Lyndona B. Johnsona Mark Updegrove, řekl, že Trump se už během předvolební kampaně a přechodného období netajil se svými pocity k médiím. A dodal, že prezident očividně vynechá ve vztahu s médii tradiční líbánky.

Profesor historie David Greenberg řekl, že média od 60. až 70. let byla vždy kritická vůči prezidentům a považovala za svůj úkol nutit prezidentskou administrativu k odpovědnosti. Kritika médií může mít ohlas u prezidentových stoupenců, ale Trumpova kritika je podle něj přehnaně velká. Televize CNN nazvala Trumpovu kritiku válkou s médii.

Zdá se, že Donald Trump chová k americkým médiím stejnou "náklonnost" jako Miloš Zeman k těm našim! Ostatně, ono se mnohdy opravdu není čemu divit!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Styl

Znáte bromelin? Překvapí vás, kde jej najdete a co umí

Dům a zahrada

Vypadá to u vás doma stále jako po výbuchu? Paní na úklid to vyřeší, ale na tohle si dejte pozor

Zavřít reklamu