Podle papeže povede tato každodenní činnost mladých lidí k válce

 Zprávy 
22. února 2017 03:00 / Jitka Jahodová
  1   0
Všechno je otázka výchovy Shutterstock
Papež František odsoudil posílání sms zpráv. Podle něj může způsobit posílání krátkých textovek válku.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Svatý otec chce, aby mladí odložili mobily alespoň při večeři s rodiči. Neschopnost komunikovat s dospělými tváří v tvář může podle něj v budoucnu vést k válce.

„Když jsme u stolu, ale povídáme si s jinými přes telefon, je to začátek války, protože neexistuje dialog," řekl papež studentům v Římě. „Dialog, který spojuje srdce blíže k sobě, je lékem proti násilí," dodal papež.

Kromě papeže bijí na poplach i odborníci v Británii. Tam nejnovější výzkum odhalil, jak mobilní komunikace ničí rodinný život. Až ve třetině domácností lidé používají svá mobilní zařízení i během společných obědů či večeří.

Přibližně stejný počet Britů se přiznal, že posílá textové zprávy, když chce mluvit s rodinným příslušníkem, který se nachází v jiné místnosti domu. V domácnostech, ve kterých jsou i děti, toto číslo stoupá až na 45 procent. Znamená to, že rodiče a děti už navzájem normálně nekomunikují. Až 40 procent rodičů si stěžovalo, že je jejich děti ignorovaly, protože byly právě zaujati něčím na mobilu nebo tabletu.

Ale na co si rodiče stěžují? To je snad otázka výchovy. A kdo jiný by za ní měl být odpovědný, než právě rodiče! Pokud ovšem dětem zapnou televizi, počítač či tablet, aby měli chvíli "pokoj", pak se nemůžou divit!

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu