Televize čelí žalobě kvůli reportáži o muslimkách

V některých čtvrtích mají ženy do barů a klubů vstup zakázán
 Zprávy 
16. března 2017 04:15 / TV F2
  0   0
Před krátkým časem zveřejnila francouzská televize reportáž o tom, jak ženy v některých částech Paříže mají zakázán vstup do kaváren a barů.
Nejnovější

Z Brna se ozývají výzvy na přijetí migrantů

Veřejnoprávní televize v hlavních večerních zprávách stanice F2 vysílala reportáž žurnalistky Caroline Sinz o tom, jak v některých oblastech nejsou ženy akceptovány ve veřejném prostoru, jako jsou kavárny či bary. Reportáž byla natočena skrytou kamerou na nechvalně známém předměstí Paříže Seine-Saint Denis.

Reportáž pokračovala i natáčením v Lyonu, kde mají ženy podobné problémy jako na pařížském předměstí. Jedna z místních žen, učitelka mateřské školky vysvětlovala, že na veřejnost chodí zásadně v nenápadném oblečení a nenalíčená, aby nepřitáhovala ani co nejmenší pozornost.

Doslova uvedla, že se snaží "vymazat" samu sebe, protože má strach. Video zveřejnila mnohá, nejen francouzská média. Se zpožděním několik týdnů o reportáži informovala ve večerních zprávách i česká veřejnoprávní ČT1.

Reportáž vyvolala diskusi na francouzské politické scéně o tom, jak je možné, že se na území státu nacházejí oblasti, kde obyvatelé nerespektují právo, ale řídí se svými náboženskými a kulturními zvyklostmi.

Celá kauza má po třech měsících nečekané pokračování. Deník Le Figaro přinesl informaci, že majitel baru Jockey Club, který figuroval ve zmíněné reportáži, se rozhodl zažalovat televizní kanál F2, který reportáž zveřejnil. Žaloba má být podána za "hanobení, provokaci a podněcování k rasové nenávisti."

„Je to jen snůškou lží," cituje prohlášení Amara Salhiho, majitele baru, deník le Figaro. Podle Salhiho novinářka neudělala svou práci pořádně. „Nikdy sem nevkročila. Nedokončila zkoumání. Svěřit někomu skrytou kameru bez následné verifikace, to je neskutečné. Jak je možné dělat seriózní žurnalistiku, když místo aby přišla na místo, deformovala realitu, aby vyhovovala její představě? "

Le Figaro uvádí, že majitel baru se již několik týdnů snaží získat kompletní záznam reportáže, který trvá 24 minut.  Televize i autorka reportáže Caroline Sinz se k obvinění majitele Jockey Clubu nechtěla vyjádřit.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Léčivý plevel z pole, který zná každý. Tohle jste o něm netušili

Dům a zahrada

Chystáte si pořídit kočku? Každé plemeno má trochu jinou povahu

1. Kim Kardashian vydělala přes 100 miliónů za 5 minut

2. Pavel Trávníček se chystá k moři a pak honem do práce

3. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

4. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

5. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi