Temná minulost Baracka Obamy! Žádný slušňák, ale divoký muž. A když říkáme divoký, tak se držíme hodně při zdi

 Zahraniční 
05. května 2017 03:51 / Jitka Jahodová
  2   3
📷
Další 1 fotografie v galerii
Michelle prý podvedl během prvního roku jejich vztahu Shutterstock
Nová biografická kniha o bývalém americkém prezidentovi Baracku Obamovi, která má vyjít 9. května, odhaluje zajímavá tajemství z jeho mládí.
Nejnovější

TV Barrandov porušila zákon, tvrdí vysílací rada

V knize se píše, jak se vyspal se svou přítelkyní Genevieve Cookovou hned na prvním rande a ona mu později napsala báseň o jejich vášnivém sexu. Pár spolu také užíval drogy.  Na vysoké škole prý zvažoval Obama homosexuální vztah. A jak to bylo s jeho budoucí ženou Michelle? Tu prý podvedl se svou ex během prvního roku jejich vztahu.

Kniha s názvem "Rising Star: The Making of Barack Obama" od Pulitzerem oceněného autora Davida Garrowa přináší na 1 078 stránkách informace, které překvapí nejednoho čtenáře. Jak již řečeno věnuje se jeho vztahu s Australankou Genevieve Cookovou, která popsala jejich romanci i ve svých soukromých pamětech.

Dvojice si padla do oka na silvestrovské párty v 1983 v New Yorku. V té době bylo Genevieve 25 a Barackovi 22 let. Po dvou týdnech vztahu ji Obama pozval na rande do svého bytu na Manhattanu, který sdílel s dalšími dvěma spolubydlícími, a uvařil jí večeři. Rozhovor se nakonec přesunul do ložnice, kde spolu strávili noc. Po několika dnech s ním Genevieve skončila opět v posteli a dokonce později napsala báseň, ve které ohodnotila jeho výkony v ložnici. Údajně nebyl sexuálně velmi nápaditý, ale v jejím deníku se vyskytlo i slovní spojení "vášnivý sex".

Pár také užíval drogy a Cooková odhalila, že Obama se občas nevyhnul ani kokainu. Byl v kontaktu se svými přáteli ze studií na Occidental College v Los Angeles, o kterých řekla, že brali kokain v mnohem širším měřítku než Barack, který raději zůstal doma a četl si knihy. Podle portálu MailOnline jde o významné odhalení, protože Obama se přiznal pouze k užívání kokainu, v době kdy byl teenager, ale pokračoval v tom zjevně i později.

Podle knihy sehrála v Obamově životě důležitou roli Sheila Miyoshi Jagerová, do které se zamiloval v polovině osmdesátých let, když žil v Chicagu. Jejich vztah rychle postupoval a v zimě 1986 během návštěvy jejích rodičů ji požádal o ruku. Rodiče se však obávali, že je na svatbu příliš mladá. Sheile bylo v té době 23 a Barackovi 25 let. Ze zásnub tedy nic nebylo.

Dvojice zůstala spolu a Sheila dnes tvrdí, že si velmi dobře pamatuje, jak se Barack stal "velmi, ale opravdu velmi ambiciózním". Již v roce 1987 snil o tom, jak z něj bude prezident a věřil, že se potřebuje plně identifikovat jako africký Američan, aby splnil své politické ambice. Mít bílou manželku by podle knihy znamenalo ohrozit svoji budoucnost.

Nakonec se jejich vztah ocitl v krizi, ale i tak Obama učinil ještě jeden vážný krok. Před odjezdem na Harvard požádal Sheile podruhé o ruku a chtěl, aby odešla s ním. Ona se však domnívala, že to udělal jen ze zoufalství, aby je uchránil před případným odloučením a ne kvůli skutečné víře ve společnou budoucnost. Druhé odmítnutí však bylo na Baracka příliš a pár se tak rozešel.

Obama během studia na právnické fakultě na Harvardu začal randit s Michelle. Spisovatel však tvrdí, že se stále setkával i s Jagerovou. V podstatě měl dva silné, navzájem se překrývajícího vztahy. Když se nakonec v roce 1992 s Michelle oženil, přestali navzájem s Jagerovou komunikovat a omezili se na sporadické listy nebo telefonáty.

Ještě během studia na Occidental College v Los Angeles měl Barack Obama podle biografie blízký vztah s asistujícím profesorem Lawrence Gołdynem. Byl jedním z prvních homosexuálů, se kterým se dostal do kontaktu, a přátelili se i mimo školu.

O tři roky později prý Obama v dopise své první intimní přítelkyni napsal, že zvažoval homosexuální vztah, ale nakonec se definitivně rozhodl, že vztah se stejným pohlavím je méně podnětný a náročný, jako rozvíjení vztahu s opačným pohlavím.

Autor zmíněné biografie David Garrow, napsal i životopis Martina Luthera Kinga, za který získal Pulitzerovu cenu a pravidelně přispívá do deníků The New York Times a The Washington Post. Obamovi se k tvrzením zveřejněným v knize zatím veřejné nevyjádřili.

📷
1
fotografie
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Styl

Jak funguje ženská intuice a jak s ní co nejlépe pracovat?

Dům a zahrada

I na kolo patří speciální obuv. Na co se při výběru zaměřit?

Zavřít reklamu