خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Jadernou válku by nikdo nepřežil, prohlásil Putin

 Zprávy 
08. června 2017 03:07 / Jitka Jahodová
  2   3
Jadernou válku mezi Ruskem a Spojenými státy by podle ruského prezidenta Vladimira Putina nikdo nepřežil Shutterstock
Jadernou válku mezi Ruskem a Spojenými státy by podle ruského prezidenta Vladimira Putina nikdo nepřežil.
Nejnovější

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Putin současně v rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem prohlásil, že neztrácí naději na zlepšení vztahů s USA. „To je možné do té doby, pokud nás neodnesou v bílých trepkách na hřbitov," poznamenal.

Úryvek z rozhovoru zveřejnila televize Showtime, která celé interview odvysílá ve čtyřech dílech mezi 12. až 15. červnem. V předchozích úryvcích Putin vyprávěl, jak navrhoval americkému prezidentovi Billu Clintonovi popřemýšlet o vstupu Ruska do Severoatlantické aliance, nebo hájil přeběhlíka z amerických tajných služeb Edwarda Snowdena.

Putin podle serveru Variety.com během přípravy rozhovoru se Stonem viděl černou komedii režiséra Stanleyho Kubricka Dr. Divnoláska nebo Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu, jejímž tématem je právě jaderný konflikt mezi USA a Sovětským svazem, vyvolaný paranoidním generálem. Film, natočený v roce 1964, se stal kultovní satirou na studenou válku. V opravdové válce by USA vyhrály?" zeptal se Stone. „Myslím, že by to nikdo nepřežil," odpověděl Putin.

Putin na Kubrickově filmu mimo jiné ocenil předvídavost režiséra i z technického hlediska. „Od těch dob se toho mnoho nezměnilo. Jediný rozdíl je v tom, že moderní zbraňové systémy jsou ještě dokonalejší a složitější. Ale myšlenky odvetného úderu a nemožnosti kontroly jsou nadále přesné. Je to ještě složitější, ještě nebezpečnější," řekl ruský prezident.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Styl

Tenhle plevel z říjnové louky skvěle chutná a výborně pomůže s detoxikací

Dům a zahrada

Obtěžuje vás línání vašeho psa? Zde jsou rady, jak to zvládnout

Zavřít reklamu