Jadernou válku by nikdo nepřežil, prohlásil Putin

 Zprávy 
08. června 2017 03:07 / Jitka Jahodová
  2   3
Jadernou válku mezi Ruskem a Spojenými státy by podle ruského prezidenta Vladimira Putina nikdo nepřežil Shutterstock
Jadernou válku mezi Ruskem a Spojenými státy by podle ruského prezidenta Vladimira Putina nikdo nepřežil.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Putin současně v rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem prohlásil, že neztrácí naději na zlepšení vztahů s USA. „To je možné do té doby, pokud nás neodnesou v bílých trepkách na hřbitov," poznamenal.

Úryvek z rozhovoru zveřejnila televize Showtime, která celé interview odvysílá ve čtyřech dílech mezi 12. až 15. červnem. V předchozích úryvcích Putin vyprávěl, jak navrhoval americkému prezidentovi Billu Clintonovi popřemýšlet o vstupu Ruska do Severoatlantické aliance, nebo hájil přeběhlíka z amerických tajných služeb Edwarda Snowdena.

Putin podle serveru Variety.com během přípravy rozhovoru se Stonem viděl černou komedii režiséra Stanleyho Kubricka Dr. Divnoláska nebo Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu, jejímž tématem je právě jaderný konflikt mezi USA a Sovětským svazem, vyvolaný paranoidním generálem. Film, natočený v roce 1964, se stal kultovní satirou na studenou válku. V opravdové válce by USA vyhrály?" zeptal se Stone. „Myslím, že by to nikdo nepřežil," odpověděl Putin.

Putin na Kubrickově filmu mimo jiné ocenil předvídavost režiséra i z technického hlediska. „Od těch dob se toho mnoho nezměnilo. Jediný rozdíl je v tom, že moderní zbraňové systémy jsou ještě dokonalejší a složitější. Ale myšlenky odvetného úderu a nemožnosti kontroly jsou nadále přesné. Je to ještě složitější, ještě nebezpečnější," řekl ruský prezident.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu