Do muslimů v Londýně najela dodávka. Na místě je jeden mrtvý a několik zraněných!

Do muslimů v Londýně najela dodávka. Útok si vyžádal jednoho mrtvého a desítku zraněných.
 Zahraniční 
19. června 2017 08:32 / Reuters
  4   7
V Londýně to v poslední době pořádně vře! Letos už dvakrát islamisté najeli do davu lidí a zabili celkem 13 nevinných lidí. Teď se ale karta obrátila a terčem útoku se stali pro změnu muslimové! Útočník do nich najel autem ve chvíli, kdy opouštěli mešitu. Výsledkem je jeden mrtvý a 10 zraněných!
Nejnovější

Hypotéky jdou na dračku. Důvodů je hned několik

Policie dostala hlášení o incidentu v noci na pondělí v 00:20 místního času. Bílá dodávka najela podle svědků do skupiny věřících, kteří opouštěli mešitu po večerních modlitbách. Pode některých svědků byli v autě tři lidé, dva prý utekli a třetí údajně zaútočil nožem na kolemjdoucí. Podle policie se ale u nikoho žádné stopy po ranách nožem neobjevily a strážci zákona podle svých slov nemají ani žádné zprávy o tom, že by ve voze bylo více lidí.

Po události na místě jeden člověk podlehl zranění, osm lidí bylo převezeno do nemocnic a dva byli ošetřeni bez nutnosti transportu do nemocnice. Policisté zároveň informovali, že po příjezdu na místo zajistili 48letého muže, jehož předtím zadrželi svědkové incidentu. Žádné další podrobnosti však nezveřejnili.

Útok se stal poblíž mešity v ulici Seven Sisters, policie okamžitě uzavřela okolí. "Vypadá to, že dodávka vjela na chodník, kde právě lidé popíjeli kávu poté, co jim skončil půst. Jsme zde, abychom podpořili místní komunitu. Zraněni byli převážně muslimové," citoval list The Guardian rabína Herschela Glucka, který byl na místě incidentu.

Britská rada muslimů se o incidentu vyjádřila jako o "násilné manifestaci islamofobie". Premiérka Theresa Mayová označila událost za "strašný incident". Je podle svých slov v myšlenkách s oběťmi. Policie podle ní vyšetřuje událost jako možný teroristický čin. Premiérka svolá během dopoledne krizový štáb.

Zda šlo o pomstu za předchozí útoky muslimů na veřejnost, ukáže až další vyšetřování. První letošní masakr se stal v Londýně v březnu. Na Westminsterském mostě najel do lidí Brit muslimského původu Khalid Masood (52). Muž pak vystoupil a zamířil přes Westminsterský palác k Parliament Square, kde pobodal několik lidí, včetně jednoho policisty. Následně byl policejní hlídkou zastřelen. Kromě útočníka zemřelo pět lidí a kolem 50 jich bylo zraněno. Druhý podobný útok se stal v červnu v jižní části Londýna na mostě London Bridge a v tržnici Borough Market. Nejdříve najela bílá dodávka se třemi teroristy uvnitř do chodců na London Bridge a několik jich zranila. Odsud se teroristé přesunuli do tržnice a nákupní zóny Borough Market, kde vystoupili z dodávky a pobodali několik lidí. Všechny tři útočníky policie zastřelila. Šlo o příslušníky radikálního islámu. Teroristický čin si kromě tří zastřelených útočníků vyžádal osm dalších životů nevinných lidí a asi 48 zraněných.

Nejvíce obětí měl letos na svědomí sebevražedný atentátník Salman Abedi, který 22. května krátce po skončení koncertu Ariany Grande odpálil improvizovanou hřebíkovou bombu v Manchester Areně v anglickém Manchesteru. Útok si vyžádal 22 obětí (23 včetně útočníka) a 119 zraněných, z toho 23 kriticky. Šlo o nejhorší útok ve Spojeném království od teroristických útoků v Londýně v roce 2005.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Postavu jako proutek můžete mít i vy. Stačí vědět, kolik kalorií můžete v závislosti na věku přijmout

Dům a zahrada

Skromná dřevina, která nejen skvěle vypadá, ale i perfektně léčí

1. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

2. Michaela Badinková bude v Tváři. Hodí se tam?

3. Cher po filmu Mamma Mia chystá desku s písničkami Abby

4. Helena Zeťová překvapila. Neuhodnete, jakou má zálibu

5. Brooklyn Beckham je mamánek. Seknul se školou, protože se mu stýská po mámě