خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Lidovci na průzkumy nehledí a v koalici se STAN pokračují. Čunek šílí!

 Zprávy 
05. července 2017 08:53 / Marie Popelková
  0   8
Koalice KDU-ČSL a STAN bude pokračovat, prohlásili předsedové obou stran Petr Gazdík a Pavel Bělobrádek. Česká televize
Navzdory předvolebním průzkumům, podle kterých lidovci v koalici se STAN ve sněmovních volbách neuspějí, se KDU-ČSL rozhodla v koalici pokračovat. Hodně těžkou hlavu z toho má zlínský hejtman a senátor Jiří Čunek. Ten je přesvědčen, že by bylo nejlepší koaliční spolupráci se STAN ukončit.
Nejnovější

Banky v září měly hypoteční žně. Na dlouho poslední

Aby se koalice KDU-ČSL se STAN do Sněmovny dostala, potřebovala by získat 10 procent. Jenže podle předvolebních průzkumů seskupení těchto dvou stran takovou podporu u voličů nemá. Podle agentury Kantar TNS by koalice nyní získala 7,5 procenta, podle agentury Median by koalice získala v červnu devět procent hlasů.

"Nebereme výzkumy na lehkou váhu, samozřejmě ty trendy pozorujeme, nicméně se domníváme, že téměř nikdy nevyjdou prognózy, obzvláště několik měsíců před volbami," uvedl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Jiří Čunek ale má zcela jiný názor. Považuje za nejvhodnější projekt koaliční spolupráce lidovců a STAN ukončit. "Klidně můžeme udělat to, že ty dvě strany půjdou spolu, ale bude to tak, že bude STAN podporovat KDU-ČSL a všichni ti lidé mohou být na kandidátkách," myslí si Čunek.

Nízká čísla z předvolebních průzkumů netěší ani šéfa STAN Petra Gazdíka. Přesto věří v úspěch. Domnívá se, že lidé jen zatím nepochopili, proč se tyto dvě strany rozhodly vytvořit koalici. "V případě, že tady zcela jistě nechceme vládu Andreje Babiše s nějakou extremistickou stranou, třeba s komunisty, tak řešením je právě dvojciferný výsledek naší koalice. Abychom mohli skutečně něco ovlivnit a neměli jen křesla ve sněmovně pro pár lidí, potřebujeme mnohem lepší zisk a o ten voliče požádáme," prohlásil Gazdík.

Předsedové lidovců a Starostů zároveň oznámili, že navrhnou svým stranám, aby podpořily prezidentskou kandidaturu Jiřího Drahoše. S bývalým předsedou Akademie věd se oba politici sešli na Velehradě. Podporu Drahoše chápe Bělobrádek jako logický krok. "Dokáže propojovat lidi z nejrůznějších oblastí a zároveň jsem přesvědčen, že je více než důstojným kandidátem pro reprezentaci naší země," myslí si o Drahošovi předseda lidovců.

Gazdík na bývalém předsedovi Akademie věd oceňuje jeho jednoznačně proevropskou orientaci. "Je zároveň kandidátem, který by byl prezidentem s jasně naplněnou rolí tak, jak ji od nejvyššího ústavního činitele očekáváme: být moderátorem politické diskuse, s noblesou reprezentovat republiku a respektovat Ústavu," dodal předseda Starostů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Styl

Znáte bromelin? Překvapí vás, kde jej najdete a co umí

Dům a zahrada

Vypadá to u vás doma stále jako po výbuchu? Paní na úklid to vyřeší, ale na tohle si dejte pozor

Zavřít reklamu