Čekají nás tropické dny. Teploty budou atakovat čtyřicítku!

Připravte se na opravdu horké dny, v úterý mohou teploměry ukazovat až 37 stupňů Celsia.
 Zprávy 
31. července 2017 08:32 / Shutterstock
  3   0
Pokud si někdo myslel, že horké léto už bylo, je na velkém omylu! Už včera překročily teploty v Česku hranici 30 stupňů Celsia a bude ještě tepleji. Zítra může rtuť teploměru vyšplhat až k 37 stupňům Celsia! Výstrahu před vysokými teplotami vydali meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Nejnovější

Hypotéky jdou na dračku. Důvodů je hned několik

V pondělí má v části Česka panovat podobné počasí jako v neděli, horko bude hlavně na jihu Čech, na Moravě a ve Slezsku, ve zbytku země se jen slabě ochladí.

Nejteplejším dnem nadcházejícího týdne má být podle předpovědi úterý, kdy mohou teploměry zejména na jihu Moravy vyšplhat až ke 37 stupňům. Horké a místy tropické počasí vydrží v Česku až do víkendu, občas se dají čekat přeháňky a bouřky.

"Teplé počasí bude pokračovat i na začátku srpna, výstrahu před vysokými teplotami budeme v dalších dnech upřesňovat," uvedl na webu ČHMÚ. Podle dlouhodobé předpovědi má být druhý prázdninový měsíc teplotně spíše nadprůměrný, chladněji zřejmě bude v týdnu od 14. do 20. srpna. Srážky nebudou nijak výjimečné.

Lidé by ve vedrech měli omezit tělesnou zátěž a vyhýbat se pobytu na přímém slunci hlavně v poledních a odpoledních hodinách, zvláště opatrní by měli být děti, starší a nemocní lidé. Děti ani zvířata by neměly zůstávat ve stojících automobilech. Doporučuje se také pít víc neslazených nealkoholických nápojů bez kofeinu a při pobytu na přímém slunci se chránit opalovacími krémy, slunečními brýlemi a pokrývkou hlavy. Při použití klimatizace by měl být rozdíl venkovní teploty a klimatizovaného prostředí kolem pěti stupňů Celsia.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Postavu jako proutek můžete mít i vy. Stačí vědět, kolik kalorií můžete v závislosti na věku přijmout

Dům a zahrada

Skromná dřevina, která nejen skvěle vypadá, ale i perfektně léčí

1. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

2. Michaela Badinková bude v Tváři. Hodí se tam?

3. Cher po filmu Mamma Mia chystá desku s písničkami Abby

4. Helena Zeťová překvapila. Neuhodnete, jakou má zálibu

5. Brooklyn Beckham je mamánek. Seknul se školou, protože se mu stýská po mámě