خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Zájem Čechů o dovolenou na výletní lodi výrazně roste

 Zprávy 
23. srpna 2017 04:13 / Jitka Jahodová
  1   1
Nejčastěji jezdí Češi do Středomoří a Karibiku Shutterstock
Zájem turistů o dovolené na velkých výletních lodích ve světě výrazně roste. Zatímco v roce 2007 přepravily takové lodě necelých 15 milionů cestujících, letos to podle odhadu serveru Cruise Market Watch bude už 24 milionů lidí.
Nejnovější

Merkelová chce Maďarsko připravit o jeho nejdůležitější právo

Zájem o dovolenou strávenou na luxusní lodi roste i mezi Čechy. Podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur v roce 2013 vycestovalo na okružní plavbu zhruba 20 tisíc českých turistů, loni se jich na paluby výletních lodí vydalo už zhruba 25 tisíc.

„Průměrná cena plavby lodí po Středomoří je asi 14 tisíc korun na osobu a týden, a to s vlastní dopravou, zpravidla do Janova nebo do Benátek. V oblasti Karibiku jsou ceny vyšší, kolem 35 až 40 tisíc korun za osobu a týden, ale včetně letenky. Ceny okružních plaveb před několika lety výrazně klesly, a to díky mnoha novým lodím,“ popisuje výkonná ředitelka Asociace Tereza Picková.

Cena za konkrétní cestu ale závisí na ročním období, lodní společnosti, zvoleném typu ubytování a trase. Některé speciální plavby jsou dražší, jejich účastníci ale mohou přímo na lodi vyzkoušet umělé surfařské vlny nebo třeba ledové kluziště. Standardem je hned několik bazénů, vířivek, běžecký ovál, tenisové kurty nebo horolezecké stěny. 

Ale nejde ale jen o pobyt na lodi. Například v Karibiku plavoucí hotel převáží hosty přes noc k různým ostrovům, kde na ně čeká další program.

Podle dat Asociace českých cestovních kanceláří a agentur si Češi vybírají nejčastěji okružní plavby po západním Středomoří, takové cesty tvoří zhruba 70 procent všech plaveb.

Druhou nejčastější volbou je oblast Karibiku. Přitom pro český trh je prodej dovolených na velkých výletních lodích poměrně novou záležitostí. Podle zmíněné Asociace teprve od roku 2008 vycházejí specializované katalogy cestovních kanceláří nabízejících právě dovolenou na lodi.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Styl

Domácí úkoly aneb jak neotrávit sebe ani dítě

Dům a zahrada

Vypěstujte si vlastní sladidlo bez kalorií

Zavřít reklamu