Kalousek se pře o tom, kdo je víc ubohý

 Zprávy 
01. listopadu 2017 04:43 / Jitka Jahodová
  6   24
Kalouskovi se nelíbí, že se Zeman s Babišem chce domluvit na jednobarevné vládě, která by vládla bez důvěry Shutterstock
Prezident Miloš Zeman a předseda hnutí ANO Andrej Babiš na tiskové konferenci, na které prezident oznámil pověření šéfa vítězného hnutí sestavením vlády, kritizovali výroky předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten chce zablokovat ustavující schůzi sněmovny.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Podle prezidenta je to ubohé. Kalousek serveru iROZHLAS.cz řekl, že podle něj je ubohé, když se Zeman s Babišem domluví na jednobarevné vládě, která bude vládnout bez důvěry.

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš řekl, že je „velké neštěstí, že pan Kalousek zůstal v politice“ a že si má jít užívat peníze, které si určitě poctivě vydělal. Na otázku, co si o jeho výroku myslí, Kalousek odpověděl, že o tom, kdo zůstane a nezůstane v politice, nerozhoduje Andrej Babiš, ale voliči. „Co bych k tomu měl říct? To je takový plk. Takových plků řekne pan Babiš za den deset."

Na otázku, co říká tomu, že si o něm Miloš Zeman myslí, že není gentleman, Kalousek uvedl: „Pokud pan prezident sám sebe pokládá za gentlemana, tak jsem velmi rád, že mě neřadí do stejné kategorie.

Podle Zemana by bylo zablokování ustavující schůze sněmovny ubohé. Kalousek na tom nic ubohého nespatřuje. „Ubohé je, když se dva pánové Zeman a Babiš dohodnou na tom, že budou spolu vládnout s jednobarevnou vládou, byť bez důvěry. Tomu může Poslanecká sněmovna zabránit, pokud platí, že všichni říkáme, že tohle nechceme. Můžeme je s tím vyhodit, dokud nepřijdou s nějakým férovějším řešením, s nějakou přiznanou většinou. To by Poslanecká sněmovna podle našeho názoru udělat měla, pokud opravdu platí, co říkají všichni – že něco takového nechtějí, kromě komunistů a hnutí ANO.

Za předpokladu, že pan Vondráček bude zvolen předsedou sněmovny, pak to bude muset být i hlasy někoho jiného, než je hnutí ANO. A ten alespoň přizná, že je tichým společníkem opoziční smlouvy číslo dvě. Přičemž si troufnu říct, že opoziční smlouva číslo dvě v takovém případě bude významně nemravnější, než opoziční smlouva číslo jedna, která sice byla také nemravná, ale tam to strany alespoň veřejně přiznaly," uvedl Miroslav Kalousek.

Na otázku, zda má nějaké indicie o tom, že dochází k neoficiálním jednáním, předseda TOP 09 odpověděl: „To uvidíme podle hlasování. Předsedu Poslanecké sněmovny, který má významné individuální pravomoci, pro vládu často existenčně důležité, vždycky stavěla vládní většina. Jestli se ta vládní většina jmenovala opoziční smlouva nebo vládní koalice, to je úplně jedno. Ale musíte na to mít většinu. Takže buď tady existuje většina, která si přeje menšinovou vládu Andreje Babiše bez důvěry a je potřeba na tu většinu ukázat a říct: 'Ne, vy jste jenom předstíraná opozice. Vy nejste skutečná opozice.'

Anebo nic takového tady opravdu neexistuje, žádné konkrétní indicie nemám, a pak chci věřit předsedům všech poslaneckých frakcí, že si takovou vládu, jakou si dohodli Babiš se Zemanem, nepřejí, a pak je v jejich silách tomu zabránit. Zabránit tomu mohou tak, že nezvolíme žádného předsedu sněmovny, dokud pánové Zeman a Babiš nepřijdou s nějakým slušnějším návrhem než s tím, se kterým teď počítají," dodal.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu