Podnikatel očištěný Klausovou amnestií čelí novému obvinění

 Zprávy 
05. prosince 2017 05:00 / Jitka Jahodová
  1   1
Spravedlnost nemusí být vždy slepá Shutterstock
Někdejší obchodní partner Petra Kellnera a bývalý majitel fotbalové Slavie Milan Vinkler čelí dalšímu trestnímu stíhání, tentokrát kvůli křivému obvinění.
Nejnovější

TV Barrandov porušila zákon, tvrdí vysílací rada

Podle serveru iROZHLAS.cz, se ho měl dopustit vůči soudci, policistům a státním zástupcům, kteří objasňovali jeho případ nedovoleného ozbrojování a padělání dokladů. Podnikatel v současnosti sedí ve vazbě kvůli údajným daňovým podvodům úzce souvisejícím s lobbistou Martinem Dědicem.

Podnikatele v roce 2014 soudy potrestaly čtyřmi roky vězení. Trest dostal poté, co policisté u něj doma našli tři pistole, dva samopaly a zásobníky. Vinkler navíc cizincům vyráběl falešné občanské průkazy a pasy.

Vyšetřování případu a jeho soudní projednávání ovšem provázela napjatá atmosféra. Vinkler obvinil ze spiknutí a manipulací někdejšího teplického soudce Martina Roubalíka, státní zástupce a detektivy, kteří u něj prováděli domovní prohlídku. Soudce Roubalík na něj kvůli tomu posléze podal trestní oznámení, které zřejmě patří mezi impulzy k nejnovějšímu Vinklerově obvinění. „Zahájení trestního stíhání bylo zhruba před dvěma měsíci. Týká se to také pana soudce Roubalíka, poškozených je tam ale asi kolem patnácti,“ připustil Vinklerův obhájce Svoboda.

Na případ původně dohlíželo teplické státní zastupitelství, kvůli podjatosti se ale vyloučilo. Nakonec ho tak dozoruje Okresní státní zastupitelství v Lounech. „Vyšetřovatel akorát vyslýchá svědky, zadal jsem mu jich poměrně dost. Vyslechl už i pana obviněného,“ popsal státní zástupce Jindřich Koželuh.

Vinklerovi nově hrozí až osm let za mřížemi, ovšem ve skutečnosti za nimi může strávit mnohem delší dobu. Kriminalisté se ho totiž chystají společně s dalšími 23 lidmi obžalovat z daňového úniku dosahujícího skoro 400 milionů korun.

Vinklerovu situaci zhoršuje i fakt, že ho detektivové obvinili ve zkušební době po podmíněném propuštění z vězení. Z trestu za padělání a nedovolené ozbrojování si neodpykal ani polovinu, když ho soud v březnu 2016 propustil na svobodu. Stanovil mu přitom čtyřletou zkušební lhůtu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Styl

Jak funguje ženská intuice a jak s ní co nejlépe pracovat?

Dům a zahrada

I na kolo patří speciální obuv. Na co se při výběru zaměřit?

Zavřít reklamu