Pěsti a nadávky. V Zemanově štábu napadli novináře

 Zprávy 
28. ledna 2018 04:18 / Jitka Jahodová
  3   9
Policie řešila incident ve volebním štábu prezidenta Zemana Česká televize
Po sociálních sítích se šíří videa, na kterých příznivci Miloše Zemana v jeho štábu napadají novináře České televize a serveru Seznam Zprávy. Není jasné, jestli útočníci byli další zástupci médií nebo ochranka.
Nejnovější

Koruna slábne, nikoli však kvůli vládní krizi

„Novináři natáčeli člověka, který se potácel v sále. Lidem patřícím do skupiny podporovatelů prezidenta se to nelíbilo, křičeli na ně, že ten muž je nemocný,“ popsala události reportérka Pavlína Kosová.

Reportér Aktuálně.cz Lukáš Prchal pro změnu uvedl, že novinář serveru iDNES.cz dostal pěstí do břicha a televizi Nova shodili kameru. Incident se stal až poté, co Miloš Zeman štáb opustil. 

Podle informací reportérů Radiožurnálu Lenky Jansové a Tomáše Jelena, kteří byli přímo ve volebním štábu současného prezidenta, měli novináři visačky se žlutou šňůrou, ochranka s modrou. Muž, který praštil jednoho z novinářů, měl visačku se žlutou šňůrou.

Muž, který na jiném videu shodil kameru patřící podle dostupných informací televizi Nova, měl na sobě visačku s modrou šňůrou. „Jste hyeny novinářský,“ křičí na videu černě oblečený muž a pokračuje: „Tady nemáte co dělat. Máte tady průkaz? Nemáte.“

Přihlížejícím novinářům pak zatarasí cestu jeden z pořadatelů, který prohlásí, že pokud chce některý zástupce médií vejít do místnosti, tak pouze „přes jeho mrtvolu“. 

Do toho se pak znovu přidá muž v černém: „Máte modrej? Nemáte! Máte žlutej, tak tady nemáte co dělat,“ křičí na přítomné novináře. Po jeho boku však i nadále zůstává muž, který předtím uhodil pěstí jednoho z novinářů, přičemž i on má na krku žlutý průkaz. Jeho ale pořadatelé z místnosti nevykážou.

„Vůbec mě to nezajímá," řekl serveru Aktuálně.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Později Radiožurnálu mluvčí Hradu Jiří Ovčáček řekl, že se nejednalo o prezidentskou ochranku. Napadeným novinářům se chce Ovčáček omluvit. „Jediné, co mohu udělat, je, že jsem se snažil kontaktovat ty, kteří byli předmětem nějaké inzultace, a nabídl jsem jim přátelské posezení u kávy jako určitou omluvu. Rozhodně neříkám, že za tuto věc nese odpovědnost pan prezident,“ uvedl mluvčí.

Případ už začala vyšetřovat policie. Oznámila to na svém twitterovém účtu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Styl

Padají vám vlasy? Může jít o přechodnou záležitost i vážný zdravotní problém

Dům a zahrada

Dejte na zimu do kompostu levanduli, příští sezonu se vám vyhnou škůdci

Zavřít reklamu