Čas Kuciakovy vraždy je znám s přesností na pět minut

Z dosavadního průběhu vyšetřování vyplývá, že Kuciak byl zavražděn na objednávku
 Zprávy 
27. března 2018 04:24 / TV Nova
  0   2
Slovenský investigativní novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli s největší pravděpodobností zavražděni na objednávku. Vyplývá to z dosavadního průběhu vyšetřování, o němž informoval prokurátor.
Nejnovější

Další ministr české vlády čelí podezření, že opisoval

„Z dosavadních zjištění jednoznačně vyplývá, že k vraždě došlo 21. února. Čas vraždy je možné určit v rozmezí pěti minut,“ řekl na tiskové konferenci.  Mladý pár zemřel po zásahu třemi střelnými ranami ze zbraně ráže 9mm. Prokurátor upřesnil, že v případě Martiny Kušnírové šlo o jednu ránu do hlavy, v případě Jána Kuciaka o dvě rány do srdce.

„Okolnosti nasvědčují tomu, že to byla vražda na objednávku,“ přiblížil. Dodal, že policie zadokumentovala i pohyb pravděpodobného pachatele. Pro zveřejnění detailů z vyšetřování se prokurátor rozhodl poté, co se podle něj na veřejnosti objevilo „velké množství nepřesných a protichůdných informací“.

Prokurátor například vyvrátil pochybnosti o odbornosti lékaře, který na místě ohledával těla. Rozhodující pro vyšetřování je podle něj pitva, kterou provedli odborníci. Vraždu vyšetřuje jeden z největších týmů v posledních letech, jeho součástí je 10 vyšetřovatelům 50 operativců, analytici a zahraniční spolupracovníci.

Prokuratura v průběhu vyšetřování obdržela několik desítek oznámení od občanů, reagovali tak na vypsání odměny milion eur, které oznámil v únoru tehdejší premiér Robert Fico. Policie v rámci vyšetřování vyslechla na 200 svědků.

Kuciak a jeho partnerka byli zastřeleni v únoru v jejich domě nedaleko Trnavy. Policie jako nejpravděpodobnější motiv vraždy označila investigativní práci reportéra. V posledních dnech slovenská policie ani prokuratura průběh vyšetřování nekomentovaly.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Pozor! Smoothie není až tak dietní, jak by se mohlo zdát

Dům a zahrada

I obyčejný ubrousek může být ozdobou stolu. Stačí být kreativní

1. Brooklyn Beckham je mamánek. Seknul se školou, protože se mu stýská po mámě

2. Václav Jiráček a Elizaveta Maximová přistiženi při něžnostech

3. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

4. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

5. Moderátorku Sandru Parmovou okradli