Čas Kuciakovy vraždy je znám s přesností na pět minut

 Zprávy 
27. března 2018 04:24 / Jitka Jahodová
  0   2
Z dosavadního průběhu vyšetřování vyplývá, že Kuciak byl zavražděn na objednávku TV Nova
Slovenský investigativní novinář Ján Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli s největší pravděpodobností zavražděni na objednávku. Vyplývá to z dosavadního průběhu vyšetřování, o němž informoval prokurátor.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

„Z dosavadních zjištění jednoznačně vyplývá, že k vraždě došlo 21. února. Čas vraždy je možné určit v rozmezí pěti minut,“ řekl na tiskové konferenci.  Mladý pár zemřel po zásahu třemi střelnými ranami ze zbraně ráže 9mm. Prokurátor upřesnil, že v případě Martiny Kušnírové šlo o jednu ránu do hlavy, v případě Jána Kuciaka o dvě rány do srdce.

„Okolnosti nasvědčují tomu, že to byla vražda na objednávku,“ přiblížil. Dodal, že policie zadokumentovala i pohyb pravděpodobného pachatele. Pro zveřejnění detailů z vyšetřování se prokurátor rozhodl poté, co se podle něj na veřejnosti objevilo „velké množství nepřesných a protichůdných informací“.

Prokurátor například vyvrátil pochybnosti o odbornosti lékaře, který na místě ohledával těla. Rozhodující pro vyšetřování je podle něj pitva, kterou provedli odborníci. Vraždu vyšetřuje jeden z největších týmů v posledních letech, jeho součástí je 10 vyšetřovatelům 50 operativců, analytici a zahraniční spolupracovníci.

Prokuratura v průběhu vyšetřování obdržela několik desítek oznámení od občanů, reagovali tak na vypsání odměny milion eur, které oznámil v únoru tehdejší premiér Robert Fico. Policie v rámci vyšetřování vyslechla na 200 svědků.

Kuciak a jeho partnerka byli zastřeleni v únoru v jejich domě nedaleko Trnavy. Policie jako nejpravděpodobnější motiv vraždy označila investigativní práci reportéra. V posledních dnech slovenská policie ani prokuratura průběh vyšetřování nekomentovaly.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

V 50. letech připravil stát Čechoslováky o úspory. Tam, kde se vzbouřili, tvrdě zasáhl

Dům a zahrada

Máte doma v garáži akumulátorovou čtyřkolku či skútr? Dejte si pozor na baterii

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu