Na pražském letišti si už nikdo cigaretu nezapálí. Kuřácké koutky budou zrušeny

 Zprávy 
17. dubna 2018 04:47 / Marie Popelková
  1   6
Na pražském letišti začne platit úplný zákaz kouření Letiště Václava Havla
Letiště Václava Havla se rozhodlo bez milosti vykázat všechny kuřáky na ulici. Dosud zde v tranzitním prostoru fungovaly kuřácké koutky, těm ale brzy odzvoní. Ani venku si ale nebudou moci kuřáci zapálit, kde je napadne.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Pro kuřáky budou venku před vstupy do budov vyhrazena konkrétní stanoviště, kde si budou moci vykouřit svou cigaretu. Těchto vyhrazených míst bude celkem 14. Jinak v celém interiéru bez výjimky bude kouření zakázáno. Toto nové opatření začne platit od letošního května.

„Chceme tímto rozhodnutím vyjít vstříc modernímu trendu a zároveň reagujeme na zpětnou vazbu od cestujících. Cestujícím kuřákům budou nadále k dispozici vyhrazená místa před vstupy do budov,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí letiště Marika Janoušková.

Ruzyňské letiště se podle ní inspirovalo například letišti v USA (takových je více než 600), ve Velké Británii, Španělsku či Rusku, kde už kouření zakázali.

„Domníváme se, že počty nekuřáckých letišť se budou postupně zvyšovat a chceme jít vstříc tomuto modernímu zdravému trendu. Zároveň jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí přinese zvýšení kvality a komfortu během pobytu na letišti pro většinu cestujících i zaměstnanců,“ dodal předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Na provizorní kuřácké prostory si prý stěžovali někteří cestující. Letiště při svém rozhodování řešilo i nutné investice na vybudování trvalých kuřáren splňujících přísné legislativní nároky.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Sportka v Československu: Kdy se losoval první výherce a kolik se dalo vyhrát pěněz?

Dům a zahrada

Na zasněžené silnici je třeba změnit styl jízdy

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu