Na pražském letišti si už nikdo cigaretu nezapálí. Kuřácké koutky budou zrušeny

 Zprávy 
17. dubna 2018 04:47 / Marie Popelková
  1   6
Na pražském letišti začne platit úplný zákaz kouření Letiště Václava Havla
Letiště Václava Havla se rozhodlo bez milosti vykázat všechny kuřáky na ulici. Dosud zde v tranzitním prostoru fungovaly kuřácké koutky, těm ale brzy odzvoní. Ani venku si ale nebudou moci kuřáci zapálit, kde je napadne.
Nejnovější

Další populismus politiků, který dostupnost bydlení nezlepší

Pro kuřáky budou venku před vstupy do budov vyhrazena konkrétní stanoviště, kde si budou moci vykouřit svou cigaretu. Těchto vyhrazených míst bude celkem 14. Jinak v celém interiéru bez výjimky bude kouření zakázáno. Toto nové opatření začne platit od letošního května.

„Chceme tímto rozhodnutím vyjít vstříc modernímu trendu a zároveň reagujeme na zpětnou vazbu od cestujících. Cestujícím kuřákům budou nadále k dispozici vyhrazená místa před vstupy do budov,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí letiště Marika Janoušková.

Ruzyňské letiště se podle ní inspirovalo například letišti v USA (takových je více než 600), ve Velké Británii, Španělsku či Rusku, kde už kouření zakázali.

„Domníváme se, že počty nekuřáckých letišť se budou postupně zvyšovat a chceme jít vstříc tomuto modernímu zdravému trendu. Zároveň jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí přinese zvýšení kvality a komfortu během pobytu na letišti pro většinu cestujících i zaměstnanců,“ dodal předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

Na provizorní kuřácké prostory si prý stěžovali někteří cestující. Letiště při svém rozhodování řešilo i nutné investice na vybudování trvalých kuřáren splňujících přísné legislativní nároky.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Styl

Jak ovlivňuje pořadí, ve kterém se děti narodily, jejich charakter?

Dům a zahrada

Dřívka od nanuků nevyhazujte. Vychytávky, jak je můžete doma využít

Zavřít reklamu