Na český trh se dostaly nebezpečné dívčí plavky. Pokud je máte doma, raději je vraťte

 Zprávy 
19. dubna 2018 04:44 / Marie Popelková
  0   0
Tyto dva modely dívčích plavek jsou nebezpečné ČOI
Nebezpečné plavky pro holčičky objevili na českém trhu kontroloři z České obchodní inspekce (ČOI). Okamžitě nařídili stažení výrobku z trhu. Pokud jste si plavky už koupili, můžete je vrátit prodejci.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Dívčí plavky se na český trh dostaly z Polska a podle ČOI neodpovídají bezpečnostním požadavkům, které se na dětské oblečení vztahuje. Jde o nevhodný střih, dívky si kvůli němu mohou vážně ublížit.

Konkrétně zakázali inspektoři prodej dvou modelů dvoudílných bikin, které se prodávají pod názvem Sonia a SI-SI. Plavky jsou určené dětem předškolního věku a bezpečnostní riziko je podle ČOI nezanedbatelné.

Zásadním problémem jsou šňůrky na zavazování horního dílu plavek za krkem a na zádech. Šňůrky se ale objevují i na bocích spodního dílu plavek. V krajním případě se na nich mohou děti i uškrtit.

Z hlediska zajištění bezpečnosti dětí nesmí být totiž volné konce šňůr na stažení, funkční šňůry a pásky na zavázání zakončeny uzly nebo trojrozměrnými ozdobami. "Obecně, oblečení pro malé děti nesmí mít volné šňůry v oblasti hlavy, krku nebo horní části hrudníku. Výrobce jej musí zhotovit bez volných konců v oblasti krku a hrdla, jelikož při hrách a běžném chování hrozí dětem riziko zachycení za volné funkční či dekorační šňůry nebo jiné další ozdoby," vysvětlil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci okamžité stažení těchto plavek. Pokud už máte plavky doma, můžete je vrátit tam, kde jste je koupili. Prodejce vám vrátí peníze.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Náměsíčnost není radno podceňovat. Člověk si může i velmi vážně ublížit

Dům a zahrada

Triky v péči o pokojové rostliny, které jste ještě nevyzkoušeli

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu