خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Studená sprcha pro Starosty, do sněmovny by se nedostali. Jak si vedou ostatní strany?

 Zprávy 
12. května 2018 04:39 / Jitka Jahodová
  1   4
Podle průzkumu by volby vyhrálo ANO Median
Vítězem voleb by se v dubnu podle volebního modelu společnosti Median stalo hnutí ANO se ziskem 30,5 procenta hlasů. Druhá ODS by měla 14 a třetí Piráti 11 procent. Ve Sněmovně by zasedli i zástupci SPD, která by dostala devět procent. ČSSD by dostala osm a TOP 09 šest procent. Lidovci by měli 5,5 procenta.
Nejnovější

Zaslouží si Michal David vyznamenání nebo Zeman jenom provokuje?

Do Sněmovny by se nedostalo hnutí STAN, které by mělo čtyři procenta. Strana zelených by měla 1,5 a Svobodní jedno procento. Volební účast by se podle průzkumu pohybovala kolem 60 procent oprávněných voličů.

Podpora hnutí ANO je zhruba na stejné úrovni jako v loňských volbách. „Oproti říjnovým volbám posílala zejména podpora ODS (ve volbách 11,3 procenta, nyní 14 procent). Mírně posílili také Piráti, u nichž ale tento trend vrcholil už v únoru 2018. Naopak trend ztráty podpory lze sledovat u SPD Tomia Okamury, která by nyní získala okolo devět procent hlasů (10,6 procenta ve volbách),” uvedl Median.

Podpora TOP 09, lidovců a STAN osciluje kolem pěti procent a není proto jasné, které ze stran by se do Sněmovny dostaly. Podpora ČSSD a KSČM se drží „zhruba na zisku z říjnových voleb či jen mírně nad ním”.

Hnutí ANO by teoreticky mohlo oslovit až 37 procent voličů, kteří jeho volbu vážně zvažují a nevylučují účast. Volební potenciál ODS je 17,5, Pirátů 16,5 procenta. SPD by byla schopna oslovit 13,5 procenta potenciálních voličů, ČSSD 12 procent a KSČM 10 procent. U TOP 09 dosahuje potenciál devíti procent, u hnutí STAN osm procent a u lidovců 7,5 procenta.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Styl

Famózní účinky pomerančové kůry. Odteď už ji nevyhodíte

Dům a zahrada

Jak se u štípání dřeva moc nenadřít? Máme pro vás jednoduché tipy

Zavřít reklamu