Studená sprcha pro Starosty, do sněmovny by se nedostali. Jak si vedou ostatní strany?

Podle průzkumu by volby vyhrálo ANO
 Zprávy 
12. května 2018 04:39 / Median
  1   4
Vítězem voleb by se v dubnu podle volebního modelu společnosti Median stalo hnutí ANO se ziskem 30,5 procenta hlasů. Druhá ODS by měla 14 a třetí Piráti 11 procent. Ve Sněmovně by zasedli i zástupci SPD, která by dostala devět procent. ČSSD by dostala osm a TOP 09 šest procent. Lidovci by měli 5,5 procenta.
Nejnovější

Z Brna se ozývají výzvy na přijetí migrantů

Do Sněmovny by se nedostalo hnutí STAN, které by mělo čtyři procenta. Strana zelených by měla 1,5 a Svobodní jedno procento. Volební účast by se podle průzkumu pohybovala kolem 60 procent oprávněných voličů.

Podpora hnutí ANO je zhruba na stejné úrovni jako v loňských volbách. „Oproti říjnovým volbám posílala zejména podpora ODS (ve volbách 11,3 procenta, nyní 14 procent). Mírně posílili také Piráti, u nichž ale tento trend vrcholil už v únoru 2018. Naopak trend ztráty podpory lze sledovat u SPD Tomia Okamury, která by nyní získala okolo devět procent hlasů (10,6 procenta ve volbách),” uvedl Median.

Podpora TOP 09, lidovců a STAN osciluje kolem pěti procent a není proto jasné, které ze stran by se do Sněmovny dostaly. Podpora ČSSD a KSČM se drží „zhruba na zisku z říjnových voleb či jen mírně nad ním”.

Hnutí ANO by teoreticky mohlo oslovit až 37 procent voličů, kteří jeho volbu vážně zvažují a nevylučují účast. Volební potenciál ODS je 17,5, Pirátů 16,5 procenta. SPD by byla schopna oslovit 13,5 procenta potenciálních voličů, ČSSD 12 procent a KSČM 10 procent. U TOP 09 dosahuje potenciál devíti procent, u hnutí STAN osm procent a u lidovců 7,5 procenta.

jaj | inStory.cz
Kam dál?
Hypotéky jdou na dračku. Důvodů je hned několik
Spisovatel kritizuje postoj prezidenta Zemana k Rusku
Komunista Filip má novou funkci
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Jíte rohlíky a chleba z obchodu? Mohou vám šeredně ublížit

Dům a zahrada

Dlažbu lze pokládat různým způsobem. Zvolte metodu podle svých schopností

1. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

2. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

3. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

4. Michaela Badinková bude v Tváři. Hodí se tam?

5. Cher po filmu Mamma Mia chystá desku s písničkami Abby