Španělé zavedli daň, o které turisté nemají ani tušení

 Zahraniční 
21. května 2018 04:39 / Jitka Jahodová
  1   2
Španělsko se rozhodlo zdvojnásobit ekologickou daň na Baleárských ostrovech Pixabay
Ubytování na Mallorce, Menorce i dalších Baleárských ostrovech v letošním roce podraží. Španělsko se rozhodlo v této autonomní oblasti zdvojnásobit tzv. ekologickou daň. Nařízení začalo platit na začátku května.
Nejnovější

Parlamentní boj o uzákonění manželství homosexuálů vyvolává bouřlivé emoce

Ekologickou daň zavedli na Baleárech teprve v červenci 2016. V letošním roce by díky ní chtěla vláda vybrat asi 3,1 miliardy korun, které hodlá investovat do ochrany životního prostředí a do obnovy turistických zón. Informoval o tom španělský deník El Mundo.

Pro turisty to znamená, že si připlatí za ubytování. V nejluxusnějších hotelech bude ekologická daň činit 4 eura za noc, čtyř a tříhvězdičkové hotely budou účtovat 3 eura za noc, u ostatních hotelů to bude euro za noc. Poplatky se budou vybírat pouze v letní turistické sezóně – tedy od začátku května do konce října. Platit nemusejí děti do 16 let.

Místní hoteliéři proti dani protestovali, nic ale nezmohli. Mnozí turisté o dani navíc nevědí a po příjezdu na dovolenou jsou nepříjemně překvapeni. Podle šéfa asociace hoteliérů Javiera Vicha poplatek někteří dokonce odmítají platit a tvrdí, že příště raději pojedou jinam.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Styl

Poradíme, jak vybrat parfém krok za krokem

Dům a zahrada

Jak rychle provonět dům: Poslouží bylinky i koření

Zavřít reklamu