خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Komunisté mají další klíčovou podmínku pro podporu vlády

 Zprávy 
04. června 2018 04:04 / Jitka Jahodová
  0   5
Komunisté chtějí zdanit církevní restituce Česká televize
Pokud hnutí ANO a ČSSD nebude ve sněmovně hlasovat pro zákon o zdanění církevních restitucí, který je nyní v druhém čtení, KSČM nepodpoří případnou menšinovou vládu. Řekl to v neděli předseda poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik v České televizi.
Nejnovější

Zaslouží si Michal David vyznamenání nebo Zeman jenom provokuje?

„Je to náš dlouhodobý bod, ústřední bod. Víme, že třeba minulé, předminulé volby na tomto bodu velmi profitovala sociální demokracie, aby vzápětí po volbách v zájmu vládnutí s lidovci od nich ustoupila,“ uvedl Kováčik.

Podle šéfa klubu jde přitom o klíčovou záležitost. „My tento bod držíme dál a budeme ho držet. My jsme koneckonců zvyklí býti v opozici, nám to žádný problém nečiní. To je náš bod, na kterém naše podpora závisí nejvíc,“ doplnil.

Současně Kováčik uvedl, že komunisté chtějí dál tlačit na změnu vojenských misí v Pobaltí. Jejich posílení v Iráku, Afghánistánu a v Mali minulý týden schválila sněmovna. Na základě hlasování bude moct Česko také vyslat letectvo na ochranu vzdušného prostoru Pobaltí, proti čemuž komunisté vystupovali.

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna v podpoře zákona o zdanění církevních restitucí podle svých slov ale nevidí problém. „Jsem přesvědčen, že v tomto volebním období se tomu nelze vyhnout. Nevidím jediný důvod, proč by se sociální demokracie nevyslovila pro zdanění církevních restitucí,“ řekl.

„Byť můžeme očekávat, že kolem toho může být ještě velmi rušno ve vztahu k ústavnímu zákonu. Nicméně ale ta myšlenka, nevím, proč bychom ji nepodpořili. Považuji to za důležité,“ doplnil.

Komunisté mají podpořit vznikající menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD. Minulý týden však sněmovna i přes odpor KSČM schválila vojenské mise. Jednání o vládě budou nyní složitější, znělo posléze od komunistů. Šéf strany Vojtěch Filip se také nechal slyšet, že by jednání neměla skončit.

Dohodu o toleranci začnou komunisté podle něj s hnutím ANO skládat 11. června, 30. června pak o podpoře kabinetu bude rozhodovat široké vedení KSČM.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Styl

Famózní účinky pomerančové kůry. Odteď už ji nevyhodíte

Dům a zahrada

Jak se u štípání dřeva moc nenadřít? Máme pro vás jednoduché tipy

Zavřít reklamu