Komunisté mají další klíčovou podmínku pro podporu vlády

Komunisté chtějí zdanit církevní restituce
 Zprávy 
04. června 2018 04:04 / Česká televize
  0   5
Pokud hnutí ANO a ČSSD nebude ve sněmovně hlasovat pro zákon o zdanění církevních restitucí, který je nyní v druhém čtení, KSČM nepodpoří případnou menšinovou vládu. Řekl to v neděli předseda poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik v České televizi.
Nejnovější

Kam se zachráněnými 450 migranty? Babiš i Hamáček mají jasno

„Je to náš dlouhodobý bod, ústřední bod. Víme, že třeba minulé, předminulé volby na tomto bodu velmi profitovala sociální demokracie, aby vzápětí po volbách v zájmu vládnutí s lidovci od nich ustoupila,“ uvedl Kováčik.

Podle šéfa klubu jde přitom o klíčovou záležitost. „My tento bod držíme dál a budeme ho držet. My jsme koneckonců zvyklí býti v opozici, nám to žádný problém nečiní. To je náš bod, na kterém naše podpora závisí nejvíc,“ doplnil.

Současně Kováčik uvedl, že komunisté chtějí dál tlačit na změnu vojenských misí v Pobaltí. Jejich posílení v Iráku, Afghánistánu a v Mali minulý týden schválila sněmovna. Na základě hlasování bude moct Česko také vyslat letectvo na ochranu vzdušného prostoru Pobaltí, proti čemuž komunisté vystupovali.

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna v podpoře zákona o zdanění církevních restitucí podle svých slov ale nevidí problém. „Jsem přesvědčen, že v tomto volebním období se tomu nelze vyhnout. Nevidím jediný důvod, proč by se sociální demokracie nevyslovila pro zdanění církevních restitucí,“ řekl.

„Byť můžeme očekávat, že kolem toho může být ještě velmi rušno ve vztahu k ústavnímu zákonu. Nicméně ale ta myšlenka, nevím, proč bychom ji nepodpořili. Považuji to za důležité,“ doplnil.

Komunisté mají podpořit vznikající menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD. Minulý týden však sněmovna i přes odpor KSČM schválila vojenské mise. Jednání o vládě budou nyní složitější, znělo posléze od komunistů. Šéf strany Vojtěch Filip se také nechal slyšet, že by jednání neměla skončit.

Dohodu o toleranci začnou komunisté podle něj s hnutím ANO skládat 11. června, 30. června pak o podpoře kabinetu bude rozhodovat široké vedení KSČM.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Vrásky na čele zbytečně přidávají roky. Známe triky, jak se jich docela snadno zbavit

Dům a zahrada

Když vás omrzí zavařování, zkuste fermentaci ovoce

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou