Kontroverzní politička se vrací na scénu. Co na to říká Andrej Babiš?

Politička se očistila ode všech obvinění, říká ke kandidatuře Babiš
 Zprávy 
05. června 2018 04:28 / Facebook
  0   5
Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš nevidí problém v případné kandidatuře Radmily Kleslové (ANO) do zastupitelstva Prahy 10. Politička se očistila ode všech obvinění, řekl Babiš.
Nejnovější

Kam se zachráněnými 450 migranty? Babiš i Hamáček mají jasno

Kandidátky sestavují jednotlivá místní sdružení a poté je musí posvětit celostátní vedení strany. To by se mělo stát do čtrnácti dnů. 

„To je otázka na výbor. Pokud vím, na paní Kleslovou jste někteří z vás vedli velkou kampaň, ta různá trestní oznámení byla nesmyslná. Ona se očistila a já osobně s ní určitě nemám problém,“ reagoval Babiš na otázku ohledně možné kandidatury kontroverzní političky.

Kleslová platila po parlamentních volbách v roce 2013 a komunálních volbách v roce 2014 za jednu z klíčových osobností hnutí ANO. Působila jako místopředsedkyně hnutí a zároveň starostka Prahy 10.

Postupně však kvůli kritice ohledně smluv její právní kanceláře například s firmou ČEZ opustila téměř všechny politické funkce. Nyní je pouze řadovou zastupitelkou v Praze 10. Její jméno zaznělo na nahrávce zveřejněné anonymní skupinou Julius Šuman, kde o ní Babiš mluvil jako o „špiónce“. Kleslová tehdy nahrávku označila za zmanipulovanou. 

Jak zjistil server iROZHLAS.cz, politička figuruje v návrhu kandidátky ANO do podzimních voleb na druhém místě. Lídrem má být Jaroslav Štěpánek, který je předsedou hnutí v Praze 10 a zastupitelem na velké pražské radnici.

V minulosti se mu dostalo pozornosti médií kvůli tomu, že na jednáních zastupitelů opakovaně usínal. Na třetím místě má být současný zastupitel Prahy 10 Petr David.

Hnutí ANO v posledních komunálních volbách v roce 2014 v Praze 10 zvítězilo s 19 procenty hlasů. Hnutím sestavená koalice pod vedením Kleslové následně v městské části vládla do začátku roku 2016, kdy starostka rezignovala. Následně vznikla nová koalice bez ANO pod vedením stávajícího starosty Vladimíra Nováka (ČSSD).

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Nejenom voní, ale i chutnají. Dopřejte si k obědu šeřík nebo sedmikrásku

Dům a zahrada

Skvělé rady, jak doma nahradit chybějící suroviny k vaření

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou