Budou se zvedat mzdy. Pošťáci dostanou přidáno

 Zprávy 
19. června 2018 04:28 / Jitka Jahodová
  2   3
Pošťáci jsou přetěžováni, je jich málo a nejsou adekvátně finančně ohodnoceni Shutterstock
Nový generální ředitel České pošty Roman Knap musí zhruba do října předložit ministrovi vnitra strategii budoucího fungování podniku. Bude muset snižovat náklady a redukovat počet lidí v managementu společnosti.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Nový ředitel řekl, že se jednoznačně zaměří na zlepšení pracovních podmínek všech zaměstnanců a na hospodářské výsledky firmy. „Pošťáci mají dostat adekvátní odměnu za náročnou práci,“ zdůraznil. 

Pošta by měla podle zadání ministerstva vnitra, které je jejím zřizovatelem, zrychlit projekt převodu poboček na partnery, zmodernizovat třídicí uzly a balíková centra, zkvalitnit IT infrastrukturu a zaměřit se více na portfolio služeb, které přinášejí finanční efekty. Metnar řekl, že Česká pošta má přebujelý management, obrovské náklady, což pro nového generálního ředitele bude jeden z prvních úkolů k řešení. A to spolu se zkvalitněním podmínek pro zaměstnance. 

„Pošťáci jsou přetěžováni, je jich málo a nejsou adekvátně finančně ohodnoceni,“ dodal ministr vnitra, který v únoru odvolal předchozího ředitele Martina Elkána. Tomu vyčítal, že nemá vizi dalšího rozvoje pošty. 

Dokud pošta nebude odpolitizována, těžko se podle analytika Cyrrusu Lukáše Kovandy dočká vzestupu ziskovosti. Její čistý zisk je v současnosti zhruba desetinový v porovnání s rokem 1998, kdy jej státní podnik vykázal před zdaněním zhruba 1,2 miliardy korun.

„Máme jednu z nejhustších sítí poštovních poboček na světě. Z 3200 poboček je možné jich šmahem zrušit přes tisícovku a stále i tak bude poštovní síť dostávat nařízení vlády o minimálním nutném počtu poboček, který zajišťuje dostupnost poštovních služeb v jakémkoli koutě ČR,“ uvedl. Rušení by se podle něj hodilo i proto, že se poště nedaří převádět pobočky na partnery. Podle tři roky starého plánu jich v současnosti mělo fungovat 1500, je to ale pouze 500.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

V 50. letech připravil stát Čechoslováky o úspory. Tam, kde se vzbouřili, tvrdě zasáhl

Dům a zahrada

Máte doma v garáži akumulátorovou čtyřkolku či skútr? Dejte si pozor na baterii

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu