Komunisté dělají špinavou práci za Zemana, tvrdí politik

Podle Žáčka dělají komunisté špinavou práci za Miloše Zemana i Andreje Babiše
 Zprávy 
20. června 2018 04:47 / ODS
  0   3
Pro mě je obtížně představitelné, když budeme mít příští rok 30. výročí listopadu 1989, že bychom takto pustili komunisty k moci, uvedl v pořadu Pro a proti poslanec ODS, zakladatel a bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček.
Nejnovější

Kam se zachráněnými 450 migranty? Babiš i Hamáček mají jasno

Podle něj komunisté nemají jasný vztah ke své minulosti, nevyrovnali se s ní a v současnosti mají blízký vztah k Putinovu Rusku. „To je obtížně přijatelné, proto nazýváme jako strana budoucí vládu polokomunistickou,“ prohlásil Žáček. Poslanec zapochyboval, že by omluva komunistů za spáchané zločiny stačila. „Všichni představitelé komunistické strany po roce 1989 byli proti vyšetřování komunistických zločinů představitelů totalitní moci i bezpečnostních složek, které se na udržení režimu podílely,“ připomněl Žáček.

Podle Žáčka se jedná o další posun v dekonstrukci našeho parlamentního a ústavního zřízení. „Kde jsme se ocitli, jestliže koaliční strana nemá možnost nominovat do vlády budoucího ministra kvůli odporu prezidenta a odporu podporovatele, který ale přímo ve vládě nebude?“ ptá se Žáček.

„Komunisté nikdy nepodporovali otvírání archivů a hledání objektivního pohledu na minulost. Byli i proti zákonu o 3. odboji, a to vše kontinuálně od roku 1990 až do současnosti... Všechny zákony, které rozkládají naši realitu, euroatlantické partnerství a jsou ve prospěch Ruska, komunisté podporují,“ zdůraznil Žáček.

Žáček nechtěl přímo komentovat poslední rozepři vznikající vlády týkající se Miroslava Pocheho. Toho nyní právě komunisté, kteří slíbili toleranci vládě Andreje Babiše a hnutí ANO s ČSSD, ve vládě nechtějí. „Spíš bych komentoval, co to znamená: komunisté dělají špinavou práci za prezidenta republiky Miloše Zemana a zčásti i Andreje Babiše, který vládu sestavuje,“ zmínil Žáček.

„Pana Pocheho si vybral předseda ČSSD Hamáček, měl k tomu nějaké důvody, takže bych to nekomentoval. My se té vlády neúčastníme, sestavuje ji Andrej Babiš s prezidentem Zemanem v zádech a s komunisty po levé straně takovým způsobem, který současný parlamentní systém staví na hlavu,“ upozornil Pavel Žáček.

jaj | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Vrásky na čele zbytečně přidávají roky. Známe triky, jak se jich docela snadno zbavit

Dům a zahrada

Když vás omrzí zavařování, zkuste fermentaci ovoce

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou