Začíná velká dopravně bezpečnostní akce. Policisté vyrážejí na silnice

 Zprávy 
22. června 2018 04:06 / Jitka Jahodová
  11   3
Akce k začátku prázdnin začíná letos o týden dříve Policie ČR
Neobvykle brzy zahájí letos policie velkou dopravně-bezpečnostní akci, která souvisí s koncem školního roku a začátkem prázdnin. Zatímco obvykle vyráželi policisté ve velkých počtech na silnice až ve chvíli, kdy si šly děti pro vysvědčení, tentokrát budou více k vidění již o předcházejícím víkendu – tedy od pátku.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Reagují tak na dosavadní nepříznivý vývoj – při nehodách zemřelo za prvních pět měsíců mnohem více lidí než loni. 

O posledním víkendu školního roku a během tří dalších víkendů budou policisté na silnicích ve vysokých počtech kontrolovat rychlost, alkohol a také to, zda se řidiči nevěnují něčemu jinému než řízení. Nevěnování se řízení a nepřizpůsobení rychlosti patří dlouhodobě k nejčastějším příčinám vážných dopravních nehod, jejich počet přitom letos oproti minulému rok povážlivě stoupá.

„Podle předběžných čísel došlo k nárůstu tragických následků dopravní nehod. Budeme se snažit, aby toto číslo nebylo ještě zvýšeno,“ uvedl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Statistiky tragických nehod vždy výrazně zbytní o prázdninách. Loni byli řidiči v létě poměrně ukáznění, a tak navzdory tragickému závěru jara nakonec i díky prázdninám celkový počet obětí nehod poklesl. Letos policie doufá, že se to zopakuje i díky neobvykle dlouhé dopravně-bezpečnostní akci v červenci.

Kromě chování řidičů a policejního dohledu však sehraje důležitou roli i počasí – když je vedro, řidiči se snáze rozptylují. „Letní měsíce více ovlivňují pozornost řidiče – respektive nepozornost – vlivem únavy,“ poznamenal Tomáš Lerch. Neobvykle teplé jaro ostatně přispělo k tomu, že od ledna do května přišlo letos o život o 27 lidí více než loni v témže období. 

Policie při mimořádných kontrolách o nadcházejícím víkendu i následujících třech víkendech využije svoji novou techniku – ruční laserové radary, dalekohledy s kamerou či radary dosazené do aut. Během dvou týdnů by mělo na silnice vyrazit i devatenáct nových neoznačených aut pro skrytý dohled. Jejich počet se tedy zdvojnásobí.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

V 50. letech připravil stát Čechoslováky o úspory. Tam, kde se vzbouřili, tvrdě zasáhl

Dům a zahrada

Máte doma v garáži akumulátorovou čtyřkolku či skútr? Dejte si pozor na baterii

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu