Chtějí nás otrávit? Polská jablka v sobě měla dvacetkrát více pesticidů

Jablka z Polska zdravím rozhodně neoplývají
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Zprávy 
24. června 2018 04:45 / SZPI
  0   3
Polské výrobky opět zaměstnaly inspektory ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). U prodejce Ahold objevili jablka doslova prošpikovaná pesticidy. A to nebylo vše.
Nejnovější

Kam se zachráněnými 450 migranty? Babiš i Hamáček mají jasno

Polská jablka s nadměrným obsahem pesticidů se v českých obchodech neobjevují poprvé. Jen letos jde už o čtvrtý podobný případ. Tentokrát laboratoře SZPI potvrdily
nadlimitní přítomnost pesticidu chlorpyrifos v šarži nebalených jablek odrůdy Gala, která nabízel řetězec Ahold v Novém Jičíně.

"Jablka obsahovala rezidua pesticidu chlorpyrifos v množství 0,20 mg/kg, což je dvacetinásobek maximálního povoleného limitu, který dle předpisů činí 0,01 mg/kg. Dodavatelem jablek do ČR byla společnost Bakker," poznamenal mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal.

A v posledních dnech nešlo o jediný problém s polskými potravinami. Další se týkal masa. V ostravském Kauflandu narazila inspekce na další případ falšovaného masného výrobku. Jednalo se o potravinu BEST Šunková Delikatesa HOVĚZÍ.

"Výrobce na etiketě deklaroval obsah hovězího masa 31 % a vepřového masa 17 %, přičemž laboratorním rozborem byl zjištěn celkový obsah masa 38,5 % - tedy o 10 % méně," upřesnil Pospíchal.

Prodejce musel potravinu stáhnout z pultů. "V posledních měsících se jedná již o několikátý případ falšování masných výrobků v tržní síti a inspektoři se tak budou i nadále kontrolám této komodity intenzivně věnovat," dodal Pospíchal.

📷
1
fotografie
pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Nejenom voní, ale i chutnají. Dopřejte si k obědu šeřík nebo sedmikrásku

Dům a zahrada

Když vás omrzí zavařování, zkuste fermentaci ovoce

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou