Chtějí nás otrávit? Polská jablka v sobě měla dvacetkrát více pesticidů

 Zprávy 
24. června 2018 04:45 / Marie Popelková
  0   3
📷
Další 1 fotografie v galerii
Jablka z Polska zdravím rozhodně neoplývají SZPI
Polské výrobky opět zaměstnaly inspektory ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). U prodejce Ahold objevili jablka doslova prošpikovaná pesticidy. A to nebylo vše.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Polská jablka s nadměrným obsahem pesticidů se v českých obchodech neobjevují poprvé. Jen letos jde už o čtvrtý podobný případ. Tentokrát laboratoře SZPI potvrdily
nadlimitní přítomnost pesticidu chlorpyrifos v šarži nebalených jablek odrůdy Gala, která nabízel řetězec Ahold v Novém Jičíně.

"Jablka obsahovala rezidua pesticidu chlorpyrifos v množství 0,20 mg/kg, což je dvacetinásobek maximálního povoleného limitu, který dle předpisů činí 0,01 mg/kg. Dodavatelem jablek do ČR byla společnost Bakker," poznamenal mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal.

A v posledních dnech nešlo o jediný problém s polskými potravinami. Další se týkal masa. V ostravském Kauflandu narazila inspekce na další případ falšovaného masného výrobku. Jednalo se o potravinu BEST Šunková Delikatesa HOVĚZÍ.

"Výrobce na etiketě deklaroval obsah hovězího masa 31 % a vepřového masa 17 %, přičemž laboratorním rozborem byl zjištěn celkový obsah masa 38,5 % - tedy o 10 % méně," upřesnil Pospíchal.

Prodejce musel potravinu stáhnout z pultů. "V posledních měsících se jedná již o několikátý případ falšování masných výrobků v tržní síti a inspektoři se tak budou i nadále kontrolám této komodity intenzivně věnovat," dodal Pospíchal.

📷
1
fotografie
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Princezna, která se styděla. Co pro ni bylo vrcholem erotiky v pohádce Byl jednou jeden král?

Dům a zahrada

Jak správně pečovat o vánoční kaktus, aby krásně kvetl

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu