ČSSD by se nyní do Sněmovny dostala jen s odřenýma ušima

 Zprávy 
26. června 2018 04:25 / Marie Popelková
  5   4
Volby do Sněmovny by dnes skončily jinak Facebook
Pokud by se nyní konaly volby do Sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO a ČSSD by se tam dostala doslova jen tak tak. Vyplynulo to z průzkumu agentury Phoniex Research. KDU-ČSL i TOP 09 by zůstaly před branami a do Sněmovny by se vůbec nedostaly.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Volby do Sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 25,5 procenta hlasů. Sociální demokracie, se kterou ANO nyní sestavuje koaliční vládu, by skončilo v blízkosti pětiprocentní hranice nutné pro vstup do dolní parlamentní komory. Dostalo by 5,4 procenta hlasů, při loňských sněmovních volbách ji volilo 7,3 procenta lidí. Průzkum si u agentury Phoniex Research nechal zpracovat deník Blesk.

Druzí by ve volbách podle průzkumu skončili Piráti, které by volilo 12,1 procenta Čechů. Třetí ODS by získala 11,1 procenta hlasů, komunisté by měli 9,6 procenta hlasů a SPD 8,6 procenta. KDU-ČSL nebo TOP 09 by se do Sněmovny nedostaly.Podle ředitele Phoenix Research Jana Kubáčka se na výsledku ČSSD negativně podepsaly její spory. "Voličům vadí, jak není ČSSD schopná na ničem se dohodnout, kromě praní špinavého prádla před veřejností. Strana by se měla prezentovat tématy, ne personáliemi," prohlásil Kubáček.

Agentura mezi lidmi zjišťovala i názory na to, zda by preferovali případné volby, pokud by jednání ANO a ČSSD o nové vládě zkrachovala. V případě, že by se tak stalo, vyslovilo se pro ně 41 procent dotázaných. Vedle toho 28 procent by dalo raději přednost vládě ANO s tolerancí KSČM a SPD, třetina lidí neměla na situaci jednoznačný názor.

Průzkumu se zúčastnila tisícovka lidí.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

V 50. letech připravil stát Čechoslováky o úspory. Tam, kde se vzbouřili, tvrdě zasáhl

Dům a zahrada

Máte doma v garáži akumulátorovou čtyřkolku či skútr? Dejte si pozor na baterii

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu