Zeman doletěl na svatbu Kruliše armádním vrtulníkem. Prý to byl cvičný let

 Zprávy 
29. června 2018 08:10 / Marie Popelková
  0   3
Zeman se na svatbu dopravil armádním vrtulníkem Internet
Šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš (36) se oženil s o dva roky mladší floristkou Dagmar Dítětovou. Veselku v Osvětimanech na Uherskohradišťsku si nenechal ujít ani prezident Miloš Zeman, který na svatbu přiletěl armádním vrtulníkem. Prý šlo o cvičný let.
Nejnovější

Průzkum: Se svým příjmem vychází více než polovina českých domácností

Vojenský vrtulník Mi-8, kterým Zeman i s manželkou na svatbu dorazil, využívá armáda jako speciálně upravený salonní stroj pro přepravu významných osobností. Vrtulník hlavu státu i jeho choť vysadil v Boršicích, tedy asi 10 kilometrů od Osvětiman, kde se Krulišova svatba konala.

Zemanův přelet armádním vrtulníkem hned začala řešit mnohá média. Prezident využívá cestování armádním vrtulníkem poměrně běžně, tentokrát jej ale využil na soukromou akci. „Protože jsme se tak rozhodli,“ stručně okomentoval důvod jeho mluvčí Jiří Ovčáček pro deník Blesk.

Prezidentská kancelář si takovou cestu může podle zákona nárokovat zdarma, píše iDNES.cz, náklady jdou prý z armádního rozpočtu. Server Lidovky.cz vyčíslil hodinu letu vojenským vrtulníkem přibližně na dvacet tisíc korun.

„Jde o zcela standardní záležitost v rámci cvičných letů,“ odpověděl Jiří Ovčáček  na dotaz iDNES.cz, proč Zeman letěl na soukromou akci armádním vrtulníkem a kdo cestu zaplatil. Podobným způsobem reagoval už v únoru na dotaz Info.cz, proč letěl Zeman vojenským vrtulníkem z Prahy do Hradce Králové na sjezd ČSSD.

K cestě Zemana na Krulišovu svatbu armádním vrtulníkem se vyjádřil také Tomáš Maruščák z Kanceláře Generálního štábu Armády ČR. Prezident jako vrchní velitel ozbrojených sil podle něj může o přepravu žádat kdykoliv a jeho žádost nepodléhá schvalování. „Tyto lety jsou standardně hrazeny z rozpočtu ministerstva obrany,“ dodal Maruščák.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Styl

Chcete zhubnout? Zkuste potraviny, které ničí tuky na počkání

Dům a zahrada

Máte rádi přírodu a vůni dřeva? Zkuste naše tipy

Zavřít reklamu