Zeman doletěl na svatbu Kruliše armádním vrtulníkem. Prý to byl cvičný let

Zeman se na svatbu dopravil armádním vrtulníkem
 Zprávy 
29. června 2018 08:10 / Internet
  0   3
Šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš (36) se oženil s o dva roky mladší floristkou Dagmar Dítětovou. Veselku v Osvětimanech na Uherskohradišťsku si nenechal ujít ani prezident Miloš Zeman, který na svatbu přiletěl armádním vrtulníkem. Prý šlo o cvičný let.
Nejnovější

Kam se zachráněnými 450 migranty? Babiš i Hamáček mají jasno

Vojenský vrtulník Mi-8, kterým Zeman i s manželkou na svatbu dorazil, využívá armáda jako speciálně upravený salonní stroj pro přepravu významných osobností. Vrtulník hlavu státu i jeho choť vysadil v Boršicích, tedy asi 10 kilometrů od Osvětiman, kde se Krulišova svatba konala.

Zemanův přelet armádním vrtulníkem hned začala řešit mnohá média. Prezident využívá cestování armádním vrtulníkem poměrně běžně, tentokrát jej ale využil na soukromou akci. „Protože jsme se tak rozhodli,“ stručně okomentoval důvod jeho mluvčí Jiří Ovčáček pro deník Blesk.

Prezidentská kancelář si takovou cestu může podle zákona nárokovat zdarma, píše iDNES.cz, náklady jdou prý z armádního rozpočtu. Server Lidovky.cz vyčíslil hodinu letu vojenským vrtulníkem přibližně na dvacet tisíc korun.

„Jde o zcela standardní záležitost v rámci cvičných letů,“ odpověděl Jiří Ovčáček  na dotaz iDNES.cz, proč Zeman letěl na soukromou akci armádním vrtulníkem a kdo cestu zaplatil. Podobným způsobem reagoval už v únoru na dotaz Info.cz, proč letěl Zeman vojenským vrtulníkem z Prahy do Hradce Králové na sjezd ČSSD.

K cestě Zemana na Krulišovu svatbu armádním vrtulníkem se vyjádřil také Tomáš Maruščák z Kanceláře Generálního štábu Armády ČR. Prezident jako vrchní velitel ozbrojených sil podle něj může o přepravu žádat kdykoliv a jeho žádost nepodléhá schvalování. „Tyto lety jsou standardně hrazeny z rozpočtu ministerstva obrany,“ dodal Maruščák.

pop | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Styl

Nejenom voní, ale i chutnají. Dopřejte si k obědu šeřík nebo sedmikrásku

Dům a zahrada

Když vás omrzí zavařování, zkuste fermentaci ovoce

1. Krasavice Štoudková takhle řádí na prkně

2. Modelka, která sesadila šéfa Guess, čeká dítě

3. Moderátorku Sandru Parmovou okradli

4. Takhle to Nikol Moravcové slušelo po rozlučce se svobodou

5. Simona Krainová musela zrušit dovolenou