V Praze kolabuje doprava. Silničáři pro to mají vysvětlení

 Zprávy 
13. července 2018 04:27 / Jitka Jahodová
  0   0
Pohybovat se letos po Praze není vůbec jednoduché Shutterstock
Praha je rozkopaná na mnoha místech, těch uzavírek je ke stovce. Nemohlo se stát, že to silničáři s těmi letními opravami a uzavírkami přehnali a že je jich víc, než město unese?
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Situaci pro Radiožurnál popisuje generální ředitel správy komunikací, Petr Smolka. „My jako Technická správa komunikací hlavního města Prahy máme na starosti technický stav těchto komunikací a jsme ve složité situaci. Když neopravujeme, tak se na nás snáší kritika za to, v jakém stavu komunikace jsou, a na druhé straně když začneme opravovat, tak jsme kritizováni za dopravní komplikace.

My samozřejmě plánujeme opravy zásadních komunikací na letní měsíce. Už z toho důvodu, že to po nás vyžaduje majitel komunikací, což je hlavní město Praha, ale hlavně z druhého důvodu, a to je ten, že je statisticky dokázáno, že v letních měsících a o prázdninách je v Praze menší provoz. Tentokrát se opravdu sešlo několik velkých páteřních komunikací na opravu. To je ulice Dobříšská, Jiráskův most, což je opravdu pražská páteřní komunikace, a mimo jiné magistrála v úseku Wilsonova u Bulharu."

Nešlo to zkoordinovat lépe, a kdo nese odpovědnost za koordinaci? Podle Smolky  práce koordinuje hlavní město Praha, ale musíte počítat s tím, že nejsme jediní, kteří opravují komunikace nebo svoje sítě v Praze, je tu ještě Dopravní podnik hlavního města.

Řešením je i navýšení počtu dělníků, aby některé opravy běžely rychleji. Nastoupí tedy na některé ze staveb víc dělníků? „Ano, v ulici Dobříšská ve směru do centra se nám podařilo zprovoznit dva pruhy, místo jednoho. Byli jsme domluveni s dodavatelem, což byla společnost Eurovia. Nasadila tam pracovníky už od 4 od rána a pracovali až do pozdních hodin do večera. Podařilo se nám tento úsek otevřít ve dvou pruzích. A plánujeme, že na úseku z centra, bychom zahájily opravu o víkendu a měla by trvat tři dny." 

Jak se vyvíjí jednání v případě Jiráskova mostu, kde je kromě samotného mostu omezený provoz i v několika ulicích v okolí? „Je to problém, my to vnímáme. Počítáme s tím, že ve čtvrtek ve večerních hodinách by se nám mělo podařit zprovoznit křižovatku Preslova - V botanice. A mělo by dojít k tomu, že bychom část dopravy urychlili a vozidla by rychleji opouštěla část Jiráskova mostu."

Kromě těch aktuálních uzavírek jsou přes léto v plánu ještě další. Neuvažujete o tom, že byste ten plán ještě nějak upravili, aby se situace z tohoto týdne třeba neopakovala?
„Ten plán se upravuje. Dohadujeme se s magistrátem, abychom co nejméně omezili řidiče, kteří Prahou pojíždějí a obyvatele Prahy." Na otázku Radiožurnálu, zda se to podaří, pan Smolka odpověděl, že věří, že ano.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Vyzkoušejte terapii mrazem, je to skvělá prevence nemocí

Dům a zahrada

Sháníte zajímavou venkovní dekoraci? Vyrobte si sněhuláka z plastových kelímků

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu