V Praze kolabuje doprava. Silničáři pro to mají vysvětlení

 Zprávy 
13. července 2018 04:27 / Jitka Jahodová
  0   0
Pohybovat se letos po Praze není vůbec jednoduché Shutterstock
Praha je rozkopaná na mnoha místech, těch uzavírek je ke stovce. Nemohlo se stát, že to silničáři s těmi letními opravami a uzavírkami přehnali a že je jich víc, než město unese?
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Situaci pro Radiožurnál popisuje generální ředitel správy komunikací, Petr Smolka. „My jako Technická správa komunikací hlavního města Prahy máme na starosti technický stav těchto komunikací a jsme ve složité situaci. Když neopravujeme, tak se na nás snáší kritika za to, v jakém stavu komunikace jsou, a na druhé straně když začneme opravovat, tak jsme kritizováni za dopravní komplikace.

My samozřejmě plánujeme opravy zásadních komunikací na letní měsíce. Už z toho důvodu, že to po nás vyžaduje majitel komunikací, což je hlavní město Praha, ale hlavně z druhého důvodu, a to je ten, že je statisticky dokázáno, že v letních měsících a o prázdninách je v Praze menší provoz. Tentokrát se opravdu sešlo několik velkých páteřních komunikací na opravu. To je ulice Dobříšská, Jiráskův most, což je opravdu pražská páteřní komunikace, a mimo jiné magistrála v úseku Wilsonova u Bulharu."

Nešlo to zkoordinovat lépe, a kdo nese odpovědnost za koordinaci? Podle Smolky  práce koordinuje hlavní město Praha, ale musíte počítat s tím, že nejsme jediní, kteří opravují komunikace nebo svoje sítě v Praze, je tu ještě Dopravní podnik hlavního města.

Řešením je i navýšení počtu dělníků, aby některé opravy běžely rychleji. Nastoupí tedy na některé ze staveb víc dělníků? „Ano, v ulici Dobříšská ve směru do centra se nám podařilo zprovoznit dva pruhy, místo jednoho. Byli jsme domluveni s dodavatelem, což byla společnost Eurovia. Nasadila tam pracovníky už od 4 od rána a pracovali až do pozdních hodin do večera. Podařilo se nám tento úsek otevřít ve dvou pruzích. A plánujeme, že na úseku z centra, bychom zahájily opravu o víkendu a měla by trvat tři dny." 

Jak se vyvíjí jednání v případě Jiráskova mostu, kde je kromě samotného mostu omezený provoz i v několika ulicích v okolí? „Je to problém, my to vnímáme. Počítáme s tím, že ve čtvrtek ve večerních hodinách by se nám mělo podařit zprovoznit křižovatku Preslova - V botanice. A mělo by dojít k tomu, že bychom část dopravy urychlili a vozidla by rychleji opouštěla část Jiráskova mostu."

Kromě těch aktuálních uzavírek jsou přes léto v plánu ještě další. Neuvažujete o tom, že byste ten plán ještě nějak upravili, aby se situace z tohoto týdne třeba neopakovala?
„Ten plán se upravuje. Dohadujeme se s magistrátem, abychom co nejméně omezili řidiče, kteří Prahou pojíždějí a obyvatele Prahy." Na otázku Radiožurnálu, zda se to podaří, pan Smolka odpověděl, že věří, že ano.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu