Další ministr české vlády čelí podezření, že opisoval

 Zprávy 
17. července 2018 04:04 / Jitka Jahodová
  0   0
Neumím si to vysvětlit, řekl Krčál o své bakalářské práci Wiki
V bakalářské práci nového ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD) je mnoho stránek stejného textu, který dříve napsal jiný autor. V některých kapitolách včetně úvodu jsou celé stránky přímo překlopeny z jiné bakalářské práce.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Napsal to v pondělí server Seznam Zprávy. Ministr serveru řekl, že si shody neumí vysvětlit a že na své práci pracoval poctivě. Téma se objevuje jen týden poté, co rezignovala ministryně spravedlnosti Taťána Malá, která čelila obvinění z plagiátorství svých diplomových prací. Na nesrovnalosti v jejích textech jako první upozornil Radiožurnál. 

Problémy se nejdříve našly u její magisterské práce z roku 2011, později experti oslovení Radiožurnálem odhalili nesrovnalosti i u její závěrečné práce z Mendelovy univerzity.

Nyní server Seznam Zprávy upozorňuje na bakalářskou práci ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD). Bakalářskou práci na téma Mládež a volný čas Krčál obhajoval v květnu 2007. Napsal ji v Institutu mezioborových studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Specializovaný program na odhalování plagiátů v Krčálově bakalářské práci nalezl podobnosti ve 14 procentech textu, píše server. Odhalené pasáže se týkaly zejména neocitovaných odstavců z odborných knih, které tak autor v práci nepřímo vydával za svoje vlastní formulace.

Podle serveru Seznam Zprávy je však podobných, téměř shodných či zcela shodných pasáží v Krčálově bakalářské práci ve skutečnosti mnohonásobně více.

Ministrův text se v největší míře shoduje s textem bakalářské práce jiné studentky Institutu mezioborových studií zlínské UTB, která ji obhájila v dubnu 2006. Shodná místa jsou zejména na prvních zhruba 30 stranách Krčálovy práce.Celkem bylo objeveno nejméně 25 stran z většiny přepsaného textu, nebo textu, který se liší jenom v jednotlivých slovech, píše Seznam.

Vedoucí Krčálovy práce František Vízdal nicméně ve svém posudku uvedl, že „odborná úroveň práce je výborná a ve srovnání s jinými pracemi vysoce nadprůměrná“.

Ocenil, že autor pracoval samostatně, odpovědně, iniciativně a s entuziasmem. Práci ohodnotil stupněm A. „Měl jsem přísného vedoucího a ten mě za můj přístup pochválil. Věřím jeho posudku,“ uvedl Krčál pro Seznam Zprávy. Na dotaz redaktora serveru, zda shody v textu může vysvětlit, odpověděl: „No to tedy nemůžu.“

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu