Další ministr české vlády čelí podezření, že opisoval

 Zprávy 
17. července 2018 04:04 / Jitka Jahodová
  0   0
Neumím si to vysvětlit, řekl Krčál o své bakalářské práci Wiki
V bakalářské práci nového ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD) je mnoho stránek stejného textu, který dříve napsal jiný autor. V některých kapitolách včetně úvodu jsou celé stránky přímo překlopeny z jiné bakalářské práce.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Napsal to v pondělí server Seznam Zprávy. Ministr serveru řekl, že si shody neumí vysvětlit a že na své práci pracoval poctivě. Téma se objevuje jen týden poté, co rezignovala ministryně spravedlnosti Taťána Malá, která čelila obvinění z plagiátorství svých diplomových prací. Na nesrovnalosti v jejích textech jako první upozornil Radiožurnál. 

Problémy se nejdříve našly u její magisterské práce z roku 2011, později experti oslovení Radiožurnálem odhalili nesrovnalosti i u její závěrečné práce z Mendelovy univerzity.

Nyní server Seznam Zprávy upozorňuje na bakalářskou práci ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD). Bakalářskou práci na téma Mládež a volný čas Krčál obhajoval v květnu 2007. Napsal ji v Institutu mezioborových studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Specializovaný program na odhalování plagiátů v Krčálově bakalářské práci nalezl podobnosti ve 14 procentech textu, píše server. Odhalené pasáže se týkaly zejména neocitovaných odstavců z odborných knih, které tak autor v práci nepřímo vydával za svoje vlastní formulace.

Podle serveru Seznam Zprávy je však podobných, téměř shodných či zcela shodných pasáží v Krčálově bakalářské práci ve skutečnosti mnohonásobně více.

Ministrův text se v největší míře shoduje s textem bakalářské práce jiné studentky Institutu mezioborových studií zlínské UTB, která ji obhájila v dubnu 2006. Shodná místa jsou zejména na prvních zhruba 30 stranách Krčálovy práce.Celkem bylo objeveno nejméně 25 stran z většiny přepsaného textu, nebo textu, který se liší jenom v jednotlivých slovech, píše Seznam.

Vedoucí Krčálovy práce František Vízdal nicméně ve svém posudku uvedl, že „odborná úroveň práce je výborná a ve srovnání s jinými pracemi vysoce nadprůměrná“.

Ocenil, že autor pracoval samostatně, odpovědně, iniciativně a s entuziasmem. Práci ohodnotil stupněm A. „Měl jsem přísného vedoucího a ten mě za můj přístup pochválil. Věřím jeho posudku,“ uvedl Krčál pro Seznam Zprávy. Na dotaz redaktora serveru, zda shody v textu může vysvětlit, odpověděl: „No to tedy nemůžu.“

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Vyzkoušejte terapii mrazem, je to skvělá prevence nemocí

Dům a zahrada

Sháníte zajímavou venkovní dekoraci? Vyrobte si sněhuláka z plastových kelímků

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu