Babišova reakce na Kluse a další umělce. Nechápu, co mi vyčítají

 Zprávy 
01. srpna 2018 04:00 / Jitka Jahodová
  3   7
Měli by nám dát šanci, říká Babiš Depositphotos
Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš poprvé reagoval na bojkot umělců, který odstartoval zpěvák Tomáš Klus. Ten minulý týden oznámil, že už nebude vystupovat na festivalech a koncertech, které sponzoruje koncern Agrofert.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Ke Klusovi se následně přidali například Matěj Ruppert ze skupiny Monkey Bussiness či herec a zpěvák Jiří Macháček.

Tomáš Klus minulý týden na svém facebooku uvedl, že s Andrejem Babišem končí. Nebude vystupovat na žádných festivalech a koncertech, které sponzoruje Agrofert, ani v médiích, která patří do svěřeneckého fondu, jenž premiér založil, aby vyhověl zákonu o střetu zájmů.

Ke Klusově prohlášení se následně připojili i herec a zpěvák Jiří Macháček z kapely MiG 21, zpěvák Matěj Ruppert z Monkey Bussines, herečka a moderátorka Iva Pazderková nebo herec Dejvického divadla Václav Neužil.

Na bojkot umělců Babiš reagoval v rozhovoru na serveru iDnes.cz patřícího pod vydavatelství MAFRA, který je součástí zmiňovaného svěřenského fondu. Předseda vlády v něm prohlásil, že Kluse osobně nezná, ale o jeho negativním postoji k němu ví.

„Snažil jsem se s ním v minulosti setkat, to odmítl. Jestli ho ta myšlenka napadla kvůli Colours of Ostrava? Nevím. Moje bývalá firma sponzoruje ten festival dlouho. Mě to mrzí, protože mě nezná. Vím, že měl spor s Richardem Krajčem kvůli tomu, že jsme podporovali Kryštof kempy. Beru to na vědomí,“ citoval iDnes.cz premiéra.

Šéf hnutí ANO také dodal, že se s bojkotujícími umělci rád setká, pokud budou mít zájem. „Měli by nám dát šanci. Já jsem v minulosti podporoval kulturu, plno zpěváků, jako ministr financí jsem navyšoval peníze do filmu, takže nechápu, co mi je vyčítáno,“ zmínil Babiš.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu