Sociální sítě zasáhly proti králi konspiračních teorií

 Zahraniční 
08. srpna 2018 04:08 / Jitka Jahodová
  1   2
Šiřitel konspiračních teorií Alex Jones Facebook
Konspirační teorie mají své příznivce a svoje velké hvězdy. Facebooku, YouTube i Applu teď došla trpělivost s jednou z nich a známému americkému konspirátorovi Alexi Jonesovi zakázali publikovat jeho názory.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Američané nepřistáli na Měsíci, teroristický útok z 11. září byl dílem americké vlády anebo že politiku ovládají démoni z jiných dimenzí. Alex Jones tyhle a podobné spekulace šíří pomocí svého webu Infowars, ale vydává také rozhlasové podcasty a videa.

Internetoví giganti mu proto zablokovali účty - třeba YouTube jeho kanál úplně zrušil. Sledovalo ho tam téměř 2 a půl milionu lidí.

YouTube už v červenci jako první zakázal Jonesovi několik videí, Facebook pak konspirátorovi dočasně pozastavil možnost publikovat, Apple stáhl jeho rozhlasové pořady z aplikace pro poslech a přidala se i služba Spotify.

Všechny společnosti se odvolávají na stanovené podmínky pro publikování příspěvků. Apple říká, že netoleruje žádné projevy nenávisti, Facebook je specifičtější a upozorňuje, že Jones oslavuje násilí a naváží se do různých skupin nebo jednotlivců.

To se objevuje i v prohlášení YouTube, na kterém je stále k dohledání Jonesovo video, kde se zabývá antisemitismem. „George Soros je nacistický kolaborant, který poslal na smrt tisíce Židů. A přitom má odvahu říkat, že já jsem nácek. To jen dokazuje, jak je levice zvrhlá a podplacená,“ tvrdí Jones.

Jones se sám nepovažuje za ultrapravicového aktivistu, ale příslušníci této skupiny se k němu hlásí. Někteří proto na sociálních sítích omezení jeho příspěvků považují za politickou válku.

V tomto případě stojí za Jonesem i někteří politici, kteří jinak konspirátora neuznávají. Například republikán a texaský senátor Ted Cruz na svém twitteru napsal, že nechápe, odkdy má Facebook privilegium rozhodovat o svobodě projevu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kde a s kým zažívá Aňa Geislerová intenzivní štěstí?

Styl

Vyzkoušejte terapii mrazem, je to skvělá prevence nemocí

Dům a zahrada

Sháníte zajímavou venkovní dekoraci? Vyrobte si sněhuláka z plastových kelímků

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu