Po nejvyšších teplotách v historii přijde ochlazení! Jak bude v září?

 Zprávy 
20. srpna 2018 04:03 / Jitka Jahodová
  3   1
V první polovině září to bude stále na koupání Depositphotos
Uplynulý měsíc se podle meteorologů zapíše do novodobé historie jako období s vůbec nejvyššími teplotami. V každém ze čtyř týdnů po sobě byly naměřené nadprůměrné hodnoty a podle expertů horko ještě bude.
Nejnovější

Koruna slábne, nikoli však kvůli vládní krizi

Teploty by už ale neměly překročit tropickou třicítku. První výraznější ochlazení přijde na konci příštího týdne. „V uplynulém období od 23. července do 19. srpna sice teploty v jednotlivých týdnech nepřekročily extrémní hodnoty, ale osmadvacetidenní období jako celek bude mít nejvyšší teploty v novodobé historii. Důvodem je, že v každém ze čtyř týdnů po sobě byly naměřené nadprůměrné teploty," informoval v sobotu Český hydrometeorologický ústav.

Podle odborníků teplé počasí bude trvat minimálně do konce srpna, i když v závěru příštího týdne očekávají mírné ochlazení. „Za ním bude následovat opět příliv teplého vzduchu na naše území a vzestup teplot. Teploty se v jednotlivých dnech dostanou na letní hodnoty, ovšem už by neměly překračovat 30 °C," upozornil ČHMÚ.

V první polovině září bude docházet k dalšímu poklesu teplot, ovšem stále budou mít lehce nadprůměrné hodnoty pro toto roční období. Pršet má přechodně.

Co nás čeká tento týden? V pondělí meteorologové očekávají jasno až polojasno. Odpoledne na horách ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

V úterý bude převážně polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, na jihu Moravy až 33 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Od středy má být jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Příští víkend meteorologové očekávají polojasno až oblačno, postupně oblačno až zataženo a na většině území občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku místy i bouřky. Ke konci období ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty zpočátku 18 až 14 °C, postupně 13 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 28 až 32 °C, od západu postupně 20 až 25 °C.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Styl

Padají vám vlasy? Může jít o přechodnou záležitost i vážný zdravotní problém

Dům a zahrada

Dejte na zimu do kompostu levanduli, příští sezonu se vám vyhnou škůdci

Zavřít reklamu