Po nejvyšších teplotách v historii přijde ochlazení! Jak bude v září?

 Zprávy 
20. srpna 2018 04:03 / Jitka Jahodová
  3   1
V první polovině září to bude stále na koupání Depositphotos
Uplynulý měsíc se podle meteorologů zapíše do novodobé historie jako období s vůbec nejvyššími teplotami. V každém ze čtyř týdnů po sobě byly naměřené nadprůměrné hodnoty a podle expertů horko ještě bude.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Teploty by už ale neměly překročit tropickou třicítku. První výraznější ochlazení přijde na konci příštího týdne. „V uplynulém období od 23. července do 19. srpna sice teploty v jednotlivých týdnech nepřekročily extrémní hodnoty, ale osmadvacetidenní období jako celek bude mít nejvyšší teploty v novodobé historii. Důvodem je, že v každém ze čtyř týdnů po sobě byly naměřené nadprůměrné teploty," informoval v sobotu Český hydrometeorologický ústav.

Podle odborníků teplé počasí bude trvat minimálně do konce srpna, i když v závěru příštího týdne očekávají mírné ochlazení. „Za ním bude následovat opět příliv teplého vzduchu na naše území a vzestup teplot. Teploty se v jednotlivých dnech dostanou na letní hodnoty, ovšem už by neměly překračovat 30 °C," upozornil ČHMÚ.

V první polovině září bude docházet k dalšímu poklesu teplot, ovšem stále budou mít lehce nadprůměrné hodnoty pro toto roční období. Pršet má přechodně.

Co nás čeká tento týden? V pondělí meteorologové očekávají jasno až polojasno. Odpoledne na horách ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

V úterý bude převážně polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, na jihu Moravy až 33 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Od středy má být jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Příští víkend meteorologové očekávají polojasno až oblačno, postupně oblačno až zataženo a na většině území občasný déšť nebo přeháňky, zpočátku místy i bouřky. Ke konci období ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty zpočátku 18 až 14 °C, postupně 13 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 28 až 32 °C, od západu postupně 20 až 25 °C.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Sportka v Československu: Kdy se losoval první výherce a kolik se dalo vyhrát pěněz?

Dům a zahrada

Na zasněžené silnici je třeba změnit styl jízdy

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu