Kamila Moučková kritizuje Zemana, Babiše i Filipa

 Zprávy 
22. srpna 2018 04:05 / Jitka Jahodová
  7   17
Kamila Moučková je symbolem pražského jara Česká televize
Hlasatelka Kamila Moučková, která v srpnu 1968 v televizním vysílání oznámila invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa, kritizovala prezidenta Miloše Zemana za to, že v den 50. výročí této události veřejně nevystoupil.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Moučková, která platí za jednu z výrazných osobností odporu proti okupaci, svou nespokojenost vyjádřila ve vzkazu, který v úterý poslala z nemocnice na vernisáž výstavy k srpnu 1968.

„Zlobím se na pana prezidenta, že si nenašel pět minut na to, aby promluvil v den padesátého výročí 68. roku ke svému národu,“ napsala Moučková. Negativně hodnotila také premiéra Andreje Babiše a předsedu KSČM Vojtěcha Filipa za to, že v rozhovoru pro britský deník The Guardian nepřímo označil za viníky okupace Ukrajince.

„Zlobím se také na pana Babiše, že mu nestačí jeho miliardy a že ještě chce ovládat lidi. Nemám slušné slovo pro pana Filipa! Takže podle něj nás v roce 1968 okupovali Ukrajinci?" napsala Moučková.

V závěru vzkazu pak vyzývá k tomu, aby si lidé dobře rozmysleli, komu dávají hlas ve volbách.

Hlasatelka v úterý měla zahájit fotografickou výstavu, která mapuje události roku 1968 v Praze. Nedávno však podstoupila operaci kyčle, a tak nemohla přijít osobně. Dalším z hostů vernisáže byl také bývalý režisér vysílání tehdejšího Československého rozhlasu Petr Fejfar.

Stejně jako Moučková v televizi prožíval Fejfar dramatické okamžiky 21. srpna 1968 v rozhlase. Zdůraznil roli techniků a hlasatelů, kteří se na vysílání podíleli, ale jejichž jména nejsou veřejně známá.

Počínání pracovníků médií se věnuje i jeden z panelů výstavy, která bude veřejnosti přístupná do 2. prosince. Soubor fotografií je rozmístěn před hlavní budovou Muzea hlavního města Prahy na Florenci.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Česká Miss Earth se zasnoubila. Po půlroční známosti ji její přítel požádal o ruku!

Styl

Vánoční punč: Zkuste sváteční nápoj třikrát jinak

Dům a zahrada

Rady, jak se v zimě správně starat o vašeho pejska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu