Lidem došla kvůli tanečkům kolem zdraví Zemana trpělivost. Vyšli protestovat do ulic

 Zprávy 
17. října 2021 06:41 / Marie Popelková
  28
📷
1 fotografie v galerii
Demonstrace se chystá i v nemocnici, kde Zeman leží Depositphotos
Nejen politikům, ale i obyčejným lidem dochází v souvislosti s chováním kanceláře prezidenta Miloše Zemana trpělivost. Stovky občanů proto vyrazily do ulic protestovat. Před Hradem provolávali hesla jako "Hanba!" či "Zrádci!". Další demonstrace se chystá v neděli v areálu Ústřední vojenské nemocnice.

Šramotová dále vyzvala členy Senátu, aby začali konat. Podporu vyslovila personálu Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde je Zeman hospitalizován.

Mnozí účastníci si na protest přinesli transparenty. Stálo na nich "Hradní (z)rádci táhněte do Moskvy", dále "Pozor na zlé tváře z prezidentské kanceláře" nebo "Je nutná deratizace Hradu".

Jak informoval server iDnes.cz, druhá událost je plánovaná na nedělní poledne. Uskutečnit se má přímo v areálu Ústřední vojenské nemocnice, kde se Zeman léčí. Názvem „Strom ÚVN, they can't stop all of us“ paroduje událost, která se odehrála v září 2019 v USA, kdy se sešly stovky lidí před areálem tajemstvím obestřené Oblasti 51.

Na nadcházející protest velmi negativně zareagoval Jiří Ovčáček na svém twitterovém profilu. „Organizovat v neděli demonstraci v areálu ÚVN, kde se léčí pan prezident, považuji za mimořádně ohavné. Padáme do hluboké temnoty. Ale ač se zlo snaží vše ovládnout, dobrá srdce této země odolají. Jsou naší nadějí,“ napsal mluvčí Hradu. 

Zdroj: ČTK, iDnes.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Igor Chmela promluvil o tajemství slavné Partičky, Alzheimerově chorobě i práci pečovatele

Styl

Přesolené jídlo nemusí letět hned do koše. Chuť můžete spravit dalšími přísadami

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu