خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Babiš chtěl Syřany ‚zaplácnout díry‘ na pracovním trhu. Ozývá se z KDU-ČSL

 Zprávy 
02. září 2018 04:13 / Jitka Jahodová
  2   8
Babišova slova jsou podle Benešíka určena domácímu publiku před blížícími se volbami Depositphotos
Nepřijmeme ani jednoho migranta. Na jednání se svým italským protějškem to tento týden zopakoval premiér Andrej Babiš. Jeho slova jsou podle Ondřeje Benešíka (KDU-ČSL) určena domácímu publiku před blížícími se volbami a tak to prý berou i evropští partneři.
Nejnovější

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Uvedl to v pořadu Interview Plus. „Premiér tuto záležitost velmi zkratkovitě a populisticky zjednodušil. Říká, že nepřijmeme ani jednoho migranta a jedním dechem dodává, že se snažíme zjednodušit ekonomickou migraci z Ukrajiny,“ upozorňuje poslanec Ondřej Benešík. Babišova slova jsou podle něj určena domácímu publiku před blížícími se volbami a tak to prý berou i evropští partneři.

„Andrej Babiš v roce 2015 tvrdil, že Česká republika je schopná přijmout až 18 tisíc migrantů ze Sýrie, se kterými bychom ‚zaplácli díry‘ na našem pracovním trhu. Dnes mluví úplně jinak, protože si to asi tak vyhodnotil z průzkumů veřejného mínění,“ soudí předseda sněmovního Výboru pro evropské záležitosti.

Benešík připomíná, že Česko má vlastní politiku pro ekonomickou migraci, která má jasná pravidla a je plně v našich rukou. A vedle toho, v souladu s vlastním azylovým právem a mezinárodními dohodami, posuzujeme žádosti těch, kteří požádají o azyl.

Podle premiéra by měla na severu Afriky začít fungovat podobná dohoda, jakou Evropská unie uzavřela s Tureckem. Ta ovšem počítá s tím, že budou unijní státy dobrovolně přijímat Syřany přímo z Turecka v rámci tzv. přesídlování. To ale Česko nedělá. Proč ne?

„Protože jsme povinné kvóty odmítli a protože k nám uprchlíci nechtějí,“ reaguje Benešík. Odkazuje na případ iráckých křesťanů, kteří před dvěma lety přišli do Česka a po pár týdnech se přesunuli do Německa.

Benešík se domnívá, že azylant by měl projevit zájem o zemi, ve které by pak měl být umístěný, a uvádí příklad čínských křesťanů nebo kubánských antikomunistů. Velký počet žádostí o azyl je u nás i z Ukrajiny nebo Ruska.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Styl

Tenhle plevel z říjnové louky skvěle chutná a výborně pomůže s detoxikací

Dům a zahrada

Nejlepší návod pro pěstování rozmarýnu v zimě

Zavřít reklamu