Poche působí na ministerstvu negativně, šéfem resortu zahraničí nebude, říká Babiš

 Zprávy 
03. září 2018 04:03 / Jitka Jahodová
  0   3
Působení pana Pocheho je velice negativní, je jasné, že on nebude ministrem Depositphotos
Kandidát sociální demokracie na místo ministra zahraničí Miroslav Poche působí na ministerstvu zahraničí negativně. V Partii televize Prima to prohlásil premiér a předseda ANO Andrej Babiš. Šéfem resortu se tak podle něj nestane.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Poche výroky premiéra odmítl. Předseda ČSSD Jan Hamáček je ponechal bez komentáře. „Působení pana Pocheho je velice negativní, je jasné, že on nebude ministrem,“ prohlásil premiér Andrej Babiš s tím, že je nepřijatelné, aby se Poche někdy na ministerstvu choval, jako by ministrem byl.

Zásadním problémem ale podle Babiše situace na ministerstvu není vzhledem k tomu, že se zahraniční politice věnuje sám. Nový ministr by se podle premiéra měl ztotožnit s jeho pohledem na zahraniční politiku, což prý u Pocheho nevnímá. Zároveň bude od nového šéfa resortu chtít, aby se věnoval zejména ekonomické diplomacii.

Europoslanec Miroslav Poche pak Babišovu kritiku odmítl. „Zda působím pozitivně, nebo negativně by měl v tuto chvíli hodnotit spíše pověřený ministr zahraničních věcí. Osobně jsem od pana premiéra nikdy žádnou výtku neslyšel,“ reagoval pro server iROZHLAS.cz Poche.

Europoslanec, jehož odmítl jmenovat prezident Miloš Zeman, nyní působí v Černínském paláci jako politický tajemník. Ministerstvo prozatímně vede předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček.

Poche zároveň dodal, že jako kandidát na ministra zahraničí dál cítí od předsedy Jana Hamáčka a sociální demokracie podporu.

„Dle koaliční smlouvy je nominantem na ministerstvo zahraničních věcí sociální demokrat. A já celou dobu říkám, že se mi nelíbí, aby sociální demokracii kádrovali lidé jako Andrej Babiš nebo Vojtěch Filip,“ zmínil Poche ve své odpovědi i předsedu komunistů. Hamáček uvedl, že Babišovu kritiku Pocheho nebude komentovat. A zopakoval, že řešení sporu oznámí v druhé polovině října. Do té doby prý bude jednat, a to i s premiérem.

Babiš v Partii televize Prima také řekl, že vnímá složitou situaci v sociální demokracii. Páteční odklad řešení sporu o nominaci Pocheho až do doby po volbách má za nešťastnou, nicméně to je podle něj ze strany ČSSD slib nějakého řešení. „Čekám, že přijdou (sociální demokraté) s novinkami," uvedl Babiš s tím, že má už dlouho pocit, že ČSSD navrhne do ministerského křesla někoho jiného, je ale otázka, kdy tak učiní.

Zeman v polovině července řekl, že považuje otázku obsazení ministerstva zahraničí za uzavřenou. Jak dlouho bude Hamáček současně řídit dva resorty, ponechává prý čistě na něm.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu