Letecká společnost Ryainair chystá změny

 Zprávy 
28. září 2018 04:09 / Jitka Jahodová
  0   0
Společnost zavádí patnáct nových linek z Prahy Depositphotos
Letecká společnost Ryainair oznámila, že do nového letového řádu pro příští léto zavádí patnáct nových linek z Prahy. Celkem tak bude z pražského Letiště Václava Havla létat třicet jejich linek. Na tiskové konferenci v Praze to oznámil obchodní ředitel společnosti Ryanair David O´Brian.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Ryanair bude z Prahy nově létat třeba do Kodaně, Göteborgu, Marrákeše, Marseille, Paříže, Pisy, Rigy, Stockholmu, Benátek nebo Zadaru. Díky novým linkám společnost podle svých výpočtů přepraví ročně přes 2 miliony cestujících a znamená to pro ně navýšení o 23 procent.

Podle obchodního ředitele společnosti Davida O´Briana to ale neznamená, že Ryanair bude na Letišti Václava Havla jedničkou. „Chceme na pražském letišti růst. Víme, že tu jsou ostatní aerolinky, mají ale třeba vyšší poplatky a nutně nemusejí usilovat o stejné zákazníky. Naší prvotní ambicí není stát se jedničkou, ale může to tak dopadnout,“ uvedl ředitel.

Mezi další velké letecké společnosti na pražském letišti patří Lufthansa, Emirates, Wizz Air nebo Qatar Airways.

Z hlediska kapacity prý letiště nové linky zvládne. „Ten nárůst je meziročně zhruba nějakých 600 tisíc cestujících, takže tam podle mě nebude žádný problém,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

„Už jsme začali stavět. Musíme rozšířit Terminál 2, to znamená interní kapacitu terminálu. Prvním krokem je, že přemisťujeme depo, kde se potom budou dál stavět pojezdové plochy, nebo se tam budou moct odstavovat letadla a autobusy, které cestující přepravují k terminálu,“ dodal.

Řehoř dodal, že obzvlášť vítá spoje Ryanairu z Prahy do dánského Billundu, britského Bournemouth, italské Pescary a chorvatského Zadaru, se kterými v současné době pravidelné přímé letecké spojení z Prahy neexistuje.

Francouzský dopravce Air France navíc oznámil, že od příštího léta bude jejich nízkonákladový letecký přepravce Joon létat do šesti nových destinací, včetně Prahy.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu