Rodiče pozor! Na trhu se objevila nebezpečná dětská knížka

 Zprávy 
01. října 2018 04:55 / Marie Popelková
  4   0
Na tuto knížku si dejte pozor ČOI
Rodiče malých dětí by se měli mít na pozoru. Na trhu se totiž objevila plastová knížka, která může pro děti představovat velké nebezpečí. Na závadný výrobek upozornila Česká obchodní inspekce (ČOI).
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

"Jedná se o plastovou knížku do vody Belly Bear s obrázky zvířat. Je určená nejmenším dětem," upřesnil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Dětem může ublížit baterie, která je součástí knížky.

Uvnitř jedné ze stránek je totiž umístěné pouzdro, ve kterém jsou 2 knoflíkové baterie. Jenže jak ČOI zjistila, výrobek není v souladu s požadavky na bezpečnost hraček. "Při běžném způsobu používání může dojít k porušení svaru listu knihy, ve kterém je uprostřed molitanové výplně vyříznut otvor. V tomto otvoru je umístěno malé pouzdro s knoflíkovými bateriemi. Z hračky tak lze snadno oddělit malou část molitanové výplně či pouzdro s bateriemi a tím se může hračka stát pro dítě nebezpečná," upřesnil Fröhlich.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci zákaz distribuce uvedené hračky. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstva průmyslu a obchodu a informace o výrobku zveřejněny v systému RAPEX. Pokud rodiče zjistí, že nebezpečnou hračku mají doma, měli by ji držet dál od svých ratolestí.

Výrobek je prodáván v plastovém obalu s papírovou manžetou. Na obalu výrobku je uvedena informace "Batery operated 3x Button Cell LR55", a dále identifikační údaje výrobce a dovozce hračky do EU. Na papírové etiketě, dodatečně nalepené na obalu výrobku, je označení distributora a informace pro spotřebitele v českém a slovenském jazyce spolu s označením E6771641.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Česká Miss Earth se zasnoubila. Po půlroční známosti ji její přítel požádal o ruku!

Styl

Vánoční punč: Zkuste sváteční nápoj třikrát jinak

Dům a zahrada

Rady, jak se v zimě správně starat o vašeho pejska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu