Ani v říjnu moc nezaprší. Výraznější ochlazení lze čekat až na konci měsíce

 Zprávy 
03. října 2018 04:19 / Marie Popelková
  0   0
V říjnu ještě deštníky moc potřebovat nebudeme Depositphotos
V měsíci říjnu byhom si měli užít pěkné podzimní počasí s minimem srážek. Chladnější dny lze podle meteorologů očekávat až v posledním říjnovém týdnu. Do té doby se můžeme přes den těšit na teploty kolem 14 °C.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude počasí v následujících týdnech spíše teplé a suché.

"Předpokládáme, že období od 1. do 28. října 2018 jako celek bude teplotně průměrné. V prvních třech týdnech předpovědi očekáváme průměrné týdenní teploty na úrovni průměrných týdenních teplot uplynulého týdne. Týdenní průměr nejnižších nočních teplot by se měl pohybovat přibližně kolem 4 °C, týdenní průměr nejvyšších denních teplot kolem 14 °C," píší odborníci na webu ČHMÚ.

Každý říjnový týden by ale měl přinést trochu jiné počasí. "Po prvním teplotně podprůměrném týdnu (1. - 7. 10.) se tak ve třetím týdnu předpovědi (15. - 21. 10.) dostaneme pravděpodobně do teplotně nadprůměrného týdne, čtvrtý týden předpovědi by pak měl být teplotně průměrný," tvrdí meteorologové.

Právě poslední říjnový týden by měl být vůbec nejchladnějším. Klesnou noční i denní teploty. A co se týká deště, tak moc srážek v říjnu prý očekávat nelze. "Srážkově očekáváme období od 1. do 28. října 2018 průměrné, týdenní srážkové úhrny by měly dosahovat v průměru ČR 5 až 10 mm. Nelze proto očekávat zmírnění vláhového deficitu," dodali meteorologové.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Česká Miss Earth se zasnoubila. Po půlroční známosti ji její přítel požádal o ruku!

Styl

Vánoční punč: Zkuste sváteční nápoj třikrát jinak

Dům a zahrada

Rady, jak se v zimě správně starat o vašeho pejska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu