Babiš si potřebuje odpočinout. A co volby, pane premiére?

 Zprávy 
14. října 2018 12:16 / Jitka Jahodová
  1   3
I Babiš si potřebuje odpočinout,‘ brání premiéra Brabec Facebook
Ještě minulý týden premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš mluvil o důležitosti voleb, sám však nyní finální boj o Senát vynechal. Místo toho, aby šel volit, odjel s rodinou do zahraničí.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Je to přitom vůbec poprvé, co předseda vlády neúčast u volebních uren takto veřejně deklaroval. Alespoň za posledních bezmála dvacet let. „Pan předseda je také velmi vytížený člověk, který si potřebuje odpočinout,“ řekl Radiožurnálu ministr Richard Brabec.

V premiérském křesle se od roku 2000 vystřídala devítka politiků, všichni přitom poctivě volili. Třeba zmíněný Sobotka či Nečas šli k urnám ve funkci šéfa kabinetu hned v trojích volbách. Podpořit voličskou účast se pravidelně snaží i prezident Miloš Zeman. „Vážím si lidí, kteří chodí volbám,“ řekl třeba po prezidentských volbách letos v lednu, ve kterých hradní post obhajoval.

V roce 2014 u příležitosti voleb do Evropského parlamentu dokonce prohlásil, že by lidé měli k volbám chodit povinně. A to třeba i pod hrozbou pokuty, kterou by mohl vybírat právě Babiš, tehdy coby ministr financí v Sobotkově vládě.

Minulou sobotu se i sám Babiš na svém facebooku rozepsal o důležitosti voleb a uvedl, že chce jít příkladem. „Koukal jsem na televizní zprávy a prý jsem byl zase volit mezi prvními politiky. Někde dokonce říkali, že jsem byl nedočkavý. Asi jo, ale volby jsou pro mě vždy důležité, možná chci jít trochu příkladem,“ napsal v příspěvku.

Nakonec ale odjel za dcerou do Francie. Babiš svoje rozhodnutí zdůvodnil mimo jiné tím, že neměl ve finálním duelu senátorských voleb z koho vybírat. A důvod? „Mám dlouhodobě naplánovanou zahraniční cestu, na kterou po poledni odjíždím, a navíc v mém obvodu nekandiduje v druhém kole kandidát hnutí ANO, takže tentokrát nepůjdu k volbám,“ uvedl v pátek serveru Novinky.

Jak by dlouhodobě plánovou dovolenou vyřešil, pokud by do druhého kola postoupil jeho favorit, nevysvětlil.

Že by šlo o vzkaz premiéra voličům, že mu na Senátu příliš nezáleží, odmítl v sobotním vysílání Radiožurnálu místopředseda hnutí ANO a ministr životního prostředí Richard Brabec. „Byla to dlouhodobě plánovaná cesta, pokud se nemýlím. Navíc v jeho volebním obvodě nebyl kandidát ANO. Pan předseda je také velmi vytížený člověk, který si potřebuje odpočinout,“ řekl.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu