Zaslouží si Michal David vyznamenání nebo Zeman jenom provokuje?

 Zprávy 
19. října 2018 12:00 / Jitka Jahodová
  0   7
Michal David je symbolem socialismu, říká novinář Dolejší Česká televize
Vyznamenání z rukou prezidenta Miloše Zemana si přijde na Pražský hrad 28. října převzít osobně také zpěvák Michal David. Je správné, aby metál od hlavy státu dostal?
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Vyznamenání pro Michala Davida? „Je symbolem socialistické éry, Miloš Zeman musí za každou cenu provokovat,“ řekl v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus novinář Václav Dolejší. 

„Letos je významné výročí a všichni jsme očekávali, možná naivně, že tentokrát to prezident pojme jinak, než jsme byli zvyklí. Že si v projevu nebude vyřizovat účty se svými nepřáteli, ale promluví o tom, v jaké situaci je naše země,“ řekl novinář Václav Dolejší ze serveru Seznam Zprávy.

Podle novináře by měli být letos vyznamenáni lidé spojení hlavně se vznikem republiky, a ne osobnosti současné kultury. „Ale hlavně Michal David je symbolem socialistické éry. Miloš Zeman to dělá proto, že si to nemůže odpustit. Musí za každou cenu provokovat, je mu jasné, co to způsobí, a teď si nad tím v Lánech libuje.“

Zeman podle něj dává medaile jen lidem, kteří ho aktivně podporují, nekritizují nebo posílají peníze s ním spojené straně SPO. „Kdyby duo Eva a Vašek nepodporovalo Tomia Okamuru, ale Miloše Zemana, jsem si jistý, že by je vyznamenal,“ doplnil novinář.

Prezident Zeman svá kritéria pro výběr vyznamenaných přiblížil v rozhovoru pro Blesk. Vyznamenání podle něj mají dostat lidé za celoživotní práci, kterou zlepšili život v České republice. Michal David prý dané kritérium naplnil, protože celý život zpívá milionům lidí.

V den 100. výročí založení Československa prezident na Hradě vyznamená také bývalou šéfku Energetického regulačního úřadu Alenu Vitáskovou, podnikatele Pavla Krúpu a novinářku a političku Janu Lorencovou. 

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu