Čunek rozhodl: Změna plánu!

 Zprávy 
23. října 2018 04:00 / Jitka Jahodová
  0   8
Medvěd se podle odborníků chová nezvykle - ilustrační foto Pixabay
Zlínský kraj chce odstřelit medvěda, který se přes měsíc pohybuje v regionu a zabil už dvě desítky ovcí. Zvíře se podle odborníků chová nezvykle, odvažuje se do blízkosti lidí. Informoval o tom zlínský hejtman Jiří Čunek.
Nejnovější

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Čunek prohlásil, že kraj nechce medvěda odchytnout, protože ani neví, kam by ho pak umístil. Proto chce spíše spolupracovat na odstřelu s policií, která by medvěda vyhledala pomocí termovize. Poté by ho zastřelili myslivci.

Podle veterinářů se šelma chová nezvykle. Není plachá a odvažuje se do blízkosti lidí. Medvěd zabil už přes dvacet ovcí, povalil několik včelínů a děsí především obyvatele Vsetínska. K odstřelu je potřeba povolení krajského odboru životního prostředí.

Už ve čtvrtek umístili ochránci přírody na Vsetínsku speciální odchytovou klec. Tamní obce požádaly úřad o výjimku k odchytu. Medvěd se pak přesunul na Kroměřížsko, s klecí ale to samé udělat nejde - obce pro to nemají povolení.

„Krajský úřad vezme pod svou odpovědnost řešení této situace. Požádáme o to, abychom mohli medvěda chytat nejen na území obcí, ale i zároveň odstřelit na celém území kraje," uvedl Čunek při setkání s novináři.

Medvěd se na Valašsku potuluje už od září, chodí až k domům. Roztrhal několik ovcí i dalších zvířat, dobýval se do včelínů. Starostové tamních obcí rozdávali petardy, kterými měli lidé medvěda odehnat.

Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Potvora z Modrého kódu dostala ochutnat vlastní medicínu!

Styl

Cítíte se v zimě unavení a bez energie? Existují způsoby, jak to změnit

Dům a zahrada

Důvody, proč je leden nejlepší měsíc pro designové změny ve vašem domě

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu